"Nieziemski" hotel

Dla osób, które znudzone są wakacjami pod namiotem czy w luksusowych hotelach, Niemcy mają niezwykłą propozycję. W pobliżu granicy polsko-niemieckiej, w miejscowości Zentendorf, można spędzić noc w... hotelu na drzewie.

To tutaj, jak zapewniają pomysłodawcy, mogą się spełnić dziecięce marzenia o chatce na drzewie.

Hotel to kompleks 5 połączonych ze sobą drewnianych chat, które osadzone są na konarach drzew na wysokości około 10 metrów. Ci, którzy spędzą tutaj choć kilka chwil, mogą w wysokości podziwiać polski las i rzekę Nysę.

Do każdej chaty wchodzi się po drabinie. W środku znajdują się 2 lub 3 pomieszczenia, toaleta oraz prysznic. W każdej chacie może spać jednocześnie do 4 osób.

Osoba zarządzająca hotelem - Juergen Bergmann - zapewnia, że hotel został zbudowany zgodnie z surowymi zasadami, jakie obowiązują w budownictwie w Niemczech.

Reklama

W "nieziemskim" hotelu pierwsi goście pojawili się w czerwcu tego roku. Bergmann informuje, że posiada już ponad 150 rezerwacji. Koszt noclegu w takiej chacie jest dość wysoki - to co najmniej 160 euro ze śniadaniem od osoby. Jednak chętnych nie brakuje. - Oferujemy przecież nie tylko zakwaterowanie, to także spełnienie marzeń wielu ludzi - tłumaczy Bergmann.

Wejście do hoteluPrzejście między chatamiUmieszczanie chaty w konarach

Fot. AFP.

Poznaj Niemcy!

Nie masz pomysłu na wakacje? Skorzystaj z Centrum Turystycznego!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | hotel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy