Reklama

Modowe trendy z igrzysk trafiły pod strzechy

Igrzyska w Londynie pozostawią po sobie nie tylko sportowy ślad. Odegrały także ważną rolę w kształtowaniu nowych trendów mody, które teraz na dłużej zagoszczą w domowych garderobach całego świata.

"Partnerlook" to pierwszy trend, który już jest widoczny na europejskich ulicach. To nic innego jak sposób ubioru, zharmonizowany ze strojem partnera. Dobrze widziane są również podobne gesty i sposób bycia. Czy to jednak nie przesada? - zastanawiają się projektanci mody.

Furorę w Londynie zrobiły słuchawki na uszy. Ten styl wprowadzili pływacy. Tylko niewielu z nich wchodziło na basen bez wielkich muzycznych słuchawek na uszach. Dominowały krzykliwe kolory, często w barwach narodowych. Nawet najlepszy zawodnik w historii Michael Phelps miał na uszach wielkie, niebiesko-czarne słuchawki. Ważne, by rzucały się w oczy.

Olimpiada będzie kojarzyć się przede wszystkim z kolorem różowym oraz dziwnymi kostiumami. Podia, plakaty, wstążki przy medalach - wszystko było w jednym tonie - różowo-fioletowym. A stroje wolontariuszy czy modelek, które uczestniczyły w dekoracjach, przypominały ubiory rodem z filmu Star Trek.

Reklama

Jednym z autorów nowego trendu został Brytyjczyk Bradley Wiggins. Cechą charakterystyczną zwycięzcy tegorocznego Tour de France i jazdy indywidualnej na czas w trakcie igrzysk są bokobrody. To one właśnie stały się hitem. I przyznają to nawet fryzjerzy, którzy coraz częściej słyszą prośby o stylizację "na Wigginsa". Co więcej! Na Wyspach wzrosło nawet zapytanie u chirurgów plastycznych, czy istnieje możliwość wszczepienia bokobrodów."Mężczyźni chcą wyglądać tak, jak ich sportowi idole. Czasami jednak naturze trzeba pomóc, dlatego zgłaszają się do nas" - powiedział Asim Shahmalak, chirurg, który robił przeszczep włosów gwiedździe futbolu Wayne'owi Rooneyowi.

Dlatego też wielką furorę robią przyklejane bokobrody, które można kupić w niemal wszystkich sklepach.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Londyn 2012 | moda | Michaels Phelps | pływak | Bradley Wiggins

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy