Młodziak upokorzył liderów

Kolejny przystanek Mistrzostw Świata Red Bull Crashed Ice przyniósł masę niespodzianek. W zawodach rozegranych w szwedzkim Are, na najtrudniejszym torze w historii tej dyscypliny, wygrał młody zawodnik Adam Horst, który nie dał żadnych szans liderom klasyfikacji.

Broniący tytułu mistrza Arttu Pihlainen z Finlandii z zawrotną prędkością zmierzał po zwycięstwo w dół stromego i pełnego przeszkód toru ice cross downhillowego w szwedzkim kurorcie zimowym Are. Niestety pod koniec wyścigu na oczach 10 000 widzów - wywrócił się na lodzie i został wyprzedzony przez żądnego sukcesu Adama Horsta. Nadzieje na pierwsze zwycięstwo - Kanadyjczyka Scotta Croxalla, rozwiał poważny upadek na początku finału, przez co zawodnik uplasował się na trzecim miejscu podium.

Najszybszy strażak na łyżwach

Horst, 26-letni strażak, nigdy nie zajął pozycji wyższej niż piąta, a w kwalifikacjach był dopiero 20. Jednak udało mu się przebrnąć przez pięć pierwszych rund i pomimo zaciętej rywalizacji z Croxallem i Pihlainenem, siedział Finowi na ogonie i tuż przed metą zdołał go wyprzedzić.

Kyle Croxall miał nadzieję, że w Are zapewni sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, jednak w ćwierćfinałowym wyścigu zderzył się z innymi zawodnikami, a następnie przewrócił na zakręcie, co wiele go kosztowało. Upadek ten zakończył jego zwycięską passę. Wygrał dwa pierwsze wyścigi i siedem razy pod rząd zajął miejsce na podium.

Reklama

Przewaga topnieje

- Uderzono we mnie od tyłu i to wystarczyło - powiedział.

Po minionej rywalizacji przewaga Kanadyjczyka Kyle'a Croxalla nad Arttu Pihlainenem w klasyfikacji generalnej skurczyła się do 240 punktów. Polski zawodnik - Jakub Owczarek zajmuje obecnie 51 miejsce w rankingu Mistrzostw.

Wyniki w Are:

1. Adam Horst (Kanada)

2. Arttu Pihlainen (Finlandia)

3. Scott Croxall (Kanada)

4. Jim de Paoli (Szwajcaria)

5. Kim Muller (Szwajcaria)

6. Tigh Isaac (USA)

7. Miikka Jouhkinmainen (Finlandia)

8. Lukas Kolc (Czechy)

9. Kilian Braun (Szwajcaria)

10. Michael Urban (Czechy)

Klasyfikacja generalna Mistrzostwa Świata:

1. Kyle Croxall 2200 pkt.

2. Pihlainen 1960 pkt.

3. Scott Croxall 1700 pkt.

4. Adam Horst 1690 pkt.

5. Fabian Mels 1274 pkt.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aktywność | Red Bull | wyścig | zawody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy