Czy picie wody naprawdę pomaga w odchudzaniu?

Eksperci zachęcają do picia dużej ilości wody, twierdząc, że to sposób na stratę zbędnych kilogramów. Z tym przekonaniem nie zgadza się dietetyk Beth Kitchin, która uważa, że woda nie jest tak skuteczna w odchudzaniu jak może się wydawać.

- Istnieje bardzo mało dowodów na to, że picie wody sprzyja utracie wagi" - twierdzi dietetyk z Uniwersytetu Alabama.

- Nie przekonuję, że picie wody nie jest korzystne, pragnę jedynie zwrócić uwagę na fakt, że zaledwie jedno badanie wskazało, że osoby, które pija więcej wody spalają więcej kalorii - dodaje.

Doktor Kitchin obala również mit, że codziennie należy wypijać minimum osiem szklanek wody.

- Oczywiście należy spożywać płyny, ale nie musi to być koniecznie woda. Nie ma dowodów na to, że woda zmniejsza łaknienie, powoduje, że czujemy sie bardziej syci. Jeśli ktoś nie lubi wody, nie powinien czuć przymusu jej spożywania - wyjaśnia.

Reklama

Specjalistka podważa badania z 2013 roku, na podstawie, których stwierdzono, że wypijanie przed posiłkiem dwóch szklanek wody zmniejsza apetyt, tym samym sprzyja utracie wagi.

Dietetyk zauważa, że picie wody to dobry sposób na nawodnienie organizmu, ale zamiast wody można równie dobrze sięgnąć np. po zieloną herbatę.

Co do utraty wagi, jedynym, słusznym sposobem jest ograniczenie kalorii, spożywanie większej ilości warzyw, owoców i zup.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | picie wody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy