Reklama

​OK Boomer: Piwko dla staruchów

OK Boomer to propozycja dla tych, którzy w zimowe wieczory lubią usiąść przy ciemnym, słodkawym piwku /123RF/PICSEL

Reklama

Nie pierwszy raz spece od marketingu próbują wskoczyć do pociągu zwanego modą młodych. Już jakichś czas temu w internecie zaczęły krążyć memy z hasłem "OK Boomer" odnoszącym się do starszych pokoleń.

Pomimo tego, że fraza ma już za sobą czas świetności (który w sieci trwa maksymalnie kilka tygodni), to pozostawiła po sobie coś dobrego: piwo o nazwie... OK Boomer.

W dużym skrócie Boomer to określenie przedstawiciela starszego pokolenia, który nie zdaje sobie sprawy z tego, że świat się zmienia i postrzega rzeczywistość w taki sposób, w jaki widział ją od zawsze. 

Nie przeszkadza mu to w żaden sposób udzielać złotych (czyt. zupełnie nietrafionych) rad przedstawicielom młodszych pokoleń i krytykować ich klasycznym "młodzi to, młodzi tamto".

Reklama

Hasło szybko zyskało na popularności, co postanowili wykorzystać pracownicy amerykańskiego browaru Dogfish Head Brewery ze stanu Delaware. Jeszcze przed nastaniem kalendarzowej zimy wprowadzili na rynek produkt, który nazywa się po prostu OK Boomer.

To typowo zimowy, mętny ale o korzenno - kawowym posmaku, warzony z dodatkiem cynamonu, imbiru, kardamonu, anyżu i orzechów. Piwo, według producentów, kierowane jest właśnie do tych przedstawicieli starszego pokolenia, którzy długie chłodne wieczory spędzają z krzepiącym, lekko słodkawym, ciemnym, chmielowym napojem.

Na stronie Dogfish Head Brewery możemy przeczytać, że nazwa, oprócz silnego związku z internetowym żartem, nawiązuje też do postaci Old Man Winter, znanego u nas jako Dziadek Mróz. "To połączenie słownictwa lansowanego przez młodzież i hołdu dla starszych. Nowe spotyka doświadczone!"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama