Aplikacja udostępniła adres domu Billie Eilish niemal 200 tysiącom osób

Niemal 200 tysięcy osób poznało adres domu rodzinnego popularnej piosenkarki. Wszystko przez powiadomienie wysłane przez aplikację mobilną Citizen, w której w czasie rzeczywistym udostępniane są informacje dotyczące incydentów bezpieczeństwa oparte na lokalizacji użytkowników. Tym razem oprogramowanie opublikowało zbyt wiele danych.

W czwartkową noc tysiące użytkowników aplikacji Citizen na ekranach swoich smartfonów zobaczyło informację o próbie włamania do domu w Highland Park w Los Angeles. O 21:41 powiadomienie zostało zaktualizowane o dodatkowe dane, które ujawniły, że według policji rzeczony dom należy do znanej piosenkarki Billie Eilish.

Powiadomienie zawierające dokładny adres domu zostało wysłane do 178 tysięcy osób, a wyświetliło je niemal 78 tysięcy użytkowników.

Czytaj także | Jeżeli zmienię swój telefon w 2023, ostatnią potrzebną funkcją będzie 5G

Reklama

Wskazana nieruchomość jest prawdopodobnie domem rodzinnym Billie Eilish, a jego lokalizacja nie do końca jest tajemnicą. Piosenkarka często wspominała w wywiadach, że wychowała się w Highland Park, a dom jest zamazany w Google Maps, co może sugerować, że rodzina stara się zachować prywatność. Informacje o nim były jednak udostępniane na podejrzanych stronach internetowych.

W piątek rano, kilka godzin po wydarzeniu, adres zgłoszonego incydentu w aplikacji został zmieniony i wskazano w nim przecznicę, a nie dokładną lokalizację. Tej samej poprawki dokonano we wcześniejszych aktualizacjach dotyczących sprawy.

Do czego służy aplikacja Citizen?

Citizen to aplikacja mobilna, która w czasie rzeczywistym przesyła informacje nt. incydentów bezpieczeństwa w okolicy użytkownika w formie powiadomień zawierających krótki opis, adres oraz odległość od lokalizacji telefonu. Po stuknięciu powiadomienia korzystający z apki mogą zobaczyć mapkę, więcej szczegółów oraz komentarze. Z czasem pojawiają się też dodatkowe informacje i aktualizacje bieżących raportów, a alerty mogą zawierać wideo na żywo. Filmy ze zdarzenia mogą nagrywać sami użytkownicy, którzy znajdują się w pobliżu miejsca zdarzenia. W apce są również dodatkowe funkcje, takie jak Citizen Protect, OnAir czy SafePass.

Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzeniach z Adroidem, jak i z iOS-em, a skorzystać z niej mogą mieszkańcy ponad 60 miast w Stanach Zjednoczonych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama