Reklama

Zjednoczone Emiraty Arabskie szykują misję na Wenus i planetoidy

Ten niezwykle bogaty kraj arabski ma wielkie kosmiczne aspiracje. Nie kończą się one tylko na hotelach na orbicie Ziemi, tylko sięgają daleko poza bazy na Marsie, a nawet misje na Wenus.

Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą wybudować hotele na orbicie, miasta na Księżycu i Marsie oraz wysłać misję na Wenus

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jedyny tak mały kraj na naszej planecie, który nie tylko snuje wielkie plany na pozaziemską przyszłość, ale już skutecznie rywalizuje w kwestiach kosmicznych z takimi mocarstwami jak Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja czy Indie.

Zaledwie kilka miesięcy temu, tamtejszy rząd pomyślnie umieścił na orbicie Marsa pierwszą zaawansowaną sondę badawczą. Zadaniem urządzenia, o wymownej nazwie Hope, jest zebranie podstawowych danych na temat funkcjonowania szczątkowej atmosfery tej fascynującej planety. Naukowcy chcą dowiedzieć się więcej na temat zmian stężenia metanu i tlenu oraz rozwikłać zagadkę utraty atmosfery.

Reklama

Na tym jednak wielkie plany Emiratów się nie kończą. Władze przedstawiły historyczny projekt budowy hoteli i szpitali na orbicie Ziemi oraz pierwszego miasta na powierzchni Czerwonej Planety. Oczywiście, nie powinno nikogo dziwić, że te przybytki będą przeznaczone dla zamożnych mieszkańców naszej planety i jednocześnie kosmicznych turystów, którzy będą odbywali niezapomniane wojaże na Księżyc czy Marsa.

Teraz dochodzą do nas jeszcze ciekawsze wieści o kolejnych planach związanych z misjami badawczymi. ZEA w 2028 roku wyślą pojazd kosmiczny do pasa głównego planetoid. W ciągu 12 kolejnych lat pojazd odwiedzi Wenus i 7 obiektów z tajemniczych przestrzeni pasa.

Jeśli misja się powiedzie, kraj ten stanie się trzecim na świecie, po Japonii i USA, który wyląduje pojazdem kosmicznym na planetoidzie. Władze szczerze przyznają, że oprócz cennych informacji naukowych, interesuje je również kwestia kosmicznego górnictwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy