Zobacz, jak chińscy astronauci śpią i pracują na swojej stacji kosmicznej [WIDEO]

Chińczycy już od tygodnia przebywają na pokładzie pierwszego modułu swojej dużej stacji kosmicznej. CNSA pokazała kilka filmów, na których możemy zobaczyć, jak się na co dzień tam funkcjonuje. Wygląda to ciekawie.

Filmy ukazują widoki bardzo podobne do tych, jakie publikują astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Moduł Tianhe wygląda nowocześnie. CNSA informuje, że znajdują się tam najnowocześniejsze technologie podtrzymania życia oraz systemy do obserwacji naszej planety i wykonywania najróżniejszych eksperymentów.

Astronauci wypoczywają w swoich miniaturowych sypialniach, a intensywnie pracują zaledwie kilka metrów dalej. Do ich dyspozycji obecnie jest moduł główny oraz sam statek kosmiczny Shenzhou-12, na pokładzie którego przylecieli na orbitę.

Reklama

Tianhe ma zaledwie niecałe 17 metrów długości i średnicę 4,4 metra, czyli nie ma nawet jak dobrze rozprostować kości, ale Chińczykom niestraszne są takie warunki, bo mają przed sobą wielki cel, jakim jest kolonizacja Księżyca i Marsa.

Trzyosobowa załoga ma już za sobą 7 dni przebywania w kosmosie, a przed sobą kolejne 83 dni. Chiński rząd zapowiedział, że duża Chińska Stacja Kosmiczna o nazwie Tiangong-2 ma być gotowa już pod koniec przyszłego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że obiekt będzie stale zamieszkiwany przez załogi astronautów.

Źródło: GeekWeek.pl/CNSA / Fot. CNSA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama