W grze komputerowej pojawiły się tajne dokumenty dotyczące myśliwców F-15 i F-16?

Jak donosi Bulgarianmilitary w ciągu 24 godzin w grze online WarThunder miał miejsce wyciek tajnych danych, które odnosiły się do F-16 Fighting Falcon i F-15E Strike Eagle. Jak to możliwe?

Informacje dotyczące amerykańskich myśliwców pojawiły się na forum gry WarThunder 17 stycznia tego roku. Zawarte były w nich dane o pocisku powietrze-powietrze AIM-120, który jest częścią wyposażenia F-16 Fighting Falcon. Na tym samym forum 18 stycznia znalazło się "wiele ograniczonych danych" na temat myśliwca F-15E Strike Eagle. Dokumenty zostały następnie usunięte przed moderatora.

Cyberataki na Polaków zdarzają się coraz częściej! [WYWIAD Interii]

Reklama

Uczestnicy forum twierdzą, że poufność dokumentów wygasła i że moderator nie miał prawa ich usunąć. Grę stworzyła firma Gaijin Entertainment. Jak informuje Bulgarianmilitary, to nie pierwszy raz, kiedy dane tego typu zostały opublikowane na forach gry. Twórcy i moderatorzy stale proszą użytkowników o zaprzestanie publikowania poufnych informacji. Zapobiec temu miały nowe regulacje, które weszły w życie w 2021 roku. Jednocześnie właściciele firmy wskazują, że każde nowe i wrażliwe informacje są za każdym razem usuwane, jeśli pojawią się na którymkolwiek forum gry.

Bulgarianmilitary wskazuje, że głównym powodem publikowania na forach gry informacji tego typu ma być... niezadowolenie graczy z dostępnych projektów samolotu i broni w samej grze. Użytkownicy zabiegają o bardziej realistyczne obiekty na PC i uważają, że dostarczenie twórcom oryginalnych dokumentów naprawi projekt i grafikę.

Gra polega na walce, wykorzystując różne typy broni pochodzącej zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości. Twórcy twierdzą, że w modelowaniu obrazów komputerowych nigdy nie zostały użyte prawdziwe tajne dane. Gaijin Entertainment to węgierska firma tworząca gry, a jej siedziba znajduje się w Budapeszcie. Jednakże firma została założona w Rosji w 2002 roku i obecnie szacuje się, że zatrudnia około 200 osób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: F-16 | wyciek danych | gra komputerowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama