Reklama

5 gadżetów dla ucznia, które muszą się znaleźć w jego szkolnej wyprawce

Elektroniczne gadżety dla uczniów to bardzo przydatne urządzenia, które dzięki wbudowanym funkcjom mogą ułatwić naukę. Warto zwrócić uwagę na praktyczne tablety, smartwatche oraz kalkulatory, które doskonale sprawdzą się w szkole i w domu. Jakie gadżety będą najlepsze dla ucznia rozpoczynającego właśnie nowy rok szkolny?

Gadżety elektroniczne dla ucznia pozwalają nie tylko urozmaicić dzień w szkole, ale przy tym mogą być motywacją i ułatwieniem podczas nauki. Nic dziwnego, że oprócz tornistrów, piórników i innych przyborów szkolnych dorośli coraz częściej decydują się również na zakup urządzeń elektronicznych dla swoich pociech. 

Oto lista 5 najpopularniejszych gadżetów, które powinny znaleźć się w szkolnej wyprawce dziecka.

Kalkulator. Obowiązkowy gadżet każdego ucznia

Kalkulatory dostępne na rynku to zarówno proste narzędzia, które umożliwiają nam wykonanie podstawowych działań takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, jak i bardziej zaawansowane narzędzia dające nam o wiele większe możliwości.

Reklama

Kalkulator dla ucznia to gadżet elektroniczny, który przydaje się zwłaszcza w szkole średniej, jednak zakup tego produktu wcześniej może okazać się dobrym rozwiązaniem na przyszłość. Dzięki niemu wykonywanie skomplikowanych obliczeń przestanie być zmorą.

Smartwatch. Rozrywka i bezpieczeństwo w jednym

Smartwatch dla ucznia nie tylko daje dużo frajdy najmłodszym, ale również pozwala rodzicom czuwać nad bezpieczeństwem pociech i pozostawać z nimi w stałym kontakcie.

Ponadto smartwatche dla uczniów mogą mieć wiele przydatnych funkcji, które będą pomocne w szkole i w domu. Krokomierz, licznik spalonych kalorii i pomiar dystansu mogą stać się punktem wyjścia do tworzenia wyzwań ruchowych dla dziecka. Po ćwiczeniach smartwatch przypomni o konieczności nawodnienia się.

Oprócz tego smartwatche dla uczniów dostępne na rynku pozwalają na:

  • monitorowanie snu,
  • tworzenie głosowych notatek,
  • ustawienie lokalizacji GPS,
  • możliwość wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów,
  • wezwanie natychmiastowej pomocy.

Tablet. Niezbędny w szkole i w domu

Myśląc o gadżetach elektronicznych dla ucznia, które okażą się pomocne w nauce szkolnej, należy wymienić również tablet. Obsługa tego urządzenia jest prosta i bardzo intuicyjna, a liczba dostępnych aplikacji czyni go bardzo uniwersalnym.

Tablety mają wiele zalet i mogą być przydatne zarówno do zabawy, jak i pomocy w szkole dla dzieci. Urządzenie świetnie sprawdzi się także podczas podróży.

Tablet dla ucznia powinien cechować się odpowiednią jakością wykonania, ponieważ często jest narażony na upadek. Ponadto urządzenie to musi być w miarę wydajne, czyli posiadać szybki procesor i pojemną pamięć RAM.

Powerbank – nowoczesny i funkcjonalny prezent dla ucznia

Powerbank to przydatny gadżet dla uczniów, które często korzystają ze smartfonów. Urządzenie to przyda się zwłaszcza w szkole, gdy nie zawsze można na czas naładować baterię w smartfonie.

W zależności od modelu można ładować nawet kilka urządzeń jednocześnie, a niektóre z nich dają możliwość bardzo szybkiego ładowania.

Nie dość, że powerbank jest urządzeniem bardzo funkcjonalnym, to dodatkowo na rynku dostępny jest w modnych wzorach, np. w kształcie superbohaterów znanych z ekranów kin.

Bezprzewodowe słuchawki. Modny i użyteczny gadżet na przerwach w szkole

Słuchawki to jedno z elektronicznych urządzeń, które ma każdy z nas. W ostatnich latach cieszą się jeszcze większą popularnością wśród uczniów ze względu na zdalne nauczanie.

Dobrej jakości słuchawki przydadzą się podczas zajęć zdalnych, lekcji online z korepetytorami oraz szkoleń online. Słuchawki sprawdzą się też wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność redukcji bodźców dochodzących do ucznia. W ten sposób jest on w stanie przyswajać wiedzę na przykład w autobusie lub w czasie przerwy między lekcjami.

Zobacz też: Z tych urządzeń w PRL-u leciała muzyka i audycje radiowe. Masz jeszcze taki w domu?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama