Reklama

BMW konstruuje własny rower

Liczba koncernów samochodowych, które postanowiły zrobić dobrze największym wrogom pojazdów spalinowych rośnie dramatycznie. Tym razem niemiecki gigant we współpracy z Pedelec Electric Bike kusi miłośników pedałowania nowym konceptem.

BMW Pedelec to rower wykonany w całości z włókna węglowego i aluminium. Podróż może odbywać się na jednym z trzech biegów i być wspomagana działaniem silnika elektrycznego. Prędkość maksymalna jaką może osiągnąć ten model BMW to 25km/h, co pozwala na jazdę wspomaganą przez trochę ponad godzinę.

Ekologiczny wymiar tego produktu nie kończy się na samym zasilaniu. Dwa takie rowery można swobodnie zmieścić w bagażniku konceptualnego samochodu BMW i3. Ładowanie akumulatorów zajmuje 90 minut i odbywa się przez zwykłe gniazdko zasilania lub przez wspomniany samochód. Do tego dochodzi jeszcze jazda z górki i ładowanie w trakcie jazdy.

Swoją drogą, jest to całkiem dobra alternatywa dla skutera. Lekki, przenośny, jazda nie męczy, a w pracy można się zjawić bez konieczności natychmiastowego wzięcia prysznica. Ciągłą bolączką pozostaje jednak cena. Koncept BMW jeszcze takowej nie posiada, ale zapewne nie będzie niska.

Reklama

Mariusz Kamiński

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rower | BMW | silnik elektryczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy