iRobot Scooba 450 - robot do mycia podłóg

Autoryzowany importer i dystrybutor urządzeń iRobot w Polsce – gdyńska firma DLF Sp. z o.o. – wprowadza do oferty najnowszy model iRobot Scooba 450. Kolejnej już generacji jedynego na rynku robota myjącego podłogi wyłącznie czystą wodą.

3-stopniowy proces mycia

iRobot Scooba 450 bazuje na rozwiązaniach wykorzystywanych w przemysłowych maszynach myjących duże powierzchnie. Dla najnowszego modelu opracowano nowy system sprzątania, który opiera się na trzech cyklach:

- Zamiatanie i zwilżanie - Scooba sprząta z podłoża luźno leżące zabrudzenia i zwilża podłogę wodą z płynem Scooba. Pozwala to namoczyć zaschnięte plamy, podobnie jak w przypadku wkładania naczyń do zmywarki.

- Szorowanie i zasysanie - poruszająca się z szybkością 600 obrotów na minutę szczotka usuwa z podłogi zabrudzenia i zaschnięte plamy, podczas gdy umieszczona za nią ssawka efektywnie zbiera zabrudzoną wodę z podłogi.

Reklama

- Osuszanie - Scooba 450 zbiera z podłoża pozostałą na nim wodę, pozostawiając czystą powierzchnię.

Tylko czyste rozwiązania

W oparciu o 3-stopniowy proces mycia oraz zaktualizowany i dostoswany do pracy na mokrej powierzchni system nawigujący iAdapt, iRobot Scooba 450 jest w stanie uzyskać blisko stuprocentowe pokrycie powierzchni oraz wyeliminować w toku czyszczenia do 99,3 proc. pospolitych bakterii. Nie byłoby to możliwe gdyby nie konstrukcja zbiornika, w której czysta woda nie miesza się z tą zabrudzoną, zbieraną z podłogi, dzięki zastosowaniu odseparowanych zbiorników. Nowy iRobot Scooba 450 dzięki wszystkim usprawnieniom jest w stanie usunąć nawet zaschnięte plamy z wszelkiego rodzaju podłóg twardych - terakoty, linoleum, marmuru, kamienia, czy zabezpieczonych, szczelnych powierzchni drewnianych. Scooba ominie wszelkiego rodzaju podłogi miękkie (dywany, wykładziny).

Prostota użytkowania

Przed użyciem wystarczy naładować robota, napełnić zbiornik na czystą wodę i rozpocząć proces mycia. Po skończonej pracy należy opróżnić komorę z brudną wodą.

iRobot Scooba 450 został wyposażony w moduł informacji głosowej na temat urządzenia. Jego poprzednicy informowali o ewentualnym problemie za pomocą sygnałów dźwiękowych (wielokrotnych), nowy model "porozumiewa" się ludzkim głosem.

Innowacją w stosunku do poprzedniego modelu przeznaczonego do dużych powierzchni jest możliwość wyboru jednego z dwóch trybów pracy:

- Pełny - 40-minutowy dla powierzchni do 28 m²

- Skrócony - 20-minutowy dla powierzchni do 14 m²

Nowością w iRobocie Scooba 450 jest zarządzanie i obsługa. Robot ma cztery centralnie umieszczone przyciski w układzie "T". Lewy jest przyciskiem komend głosowych - po jego naciśnięciu robot poinformuje o swoim stanie (gdy jest podświetlony na zielono), poda rozwiązanie aktualnego problemu (niebieskie podświetlenie) lub o konieczności kontaktu z serwisem (czerwone podświetlenie). Prawy służy do wyboru jednego z dwóch trybów pracy.

Ważną innowacją jest z pozoru prosty przycisk CLEAN, który nie tylko uruchamia robota. Ma on podzielony na 8 wycinków okrąg, który zapalając kolejne pola sygnalizuje na jakim etapie pracy robot się znajduje. Znajdujący się na dole przycisk służy do zwolnienia zbiornika. Podobnie jak w modelach Roomba, Scooba 450 zyskała również ikonę stanu baterii, która w zależności od koloru podświetlenia informuje o jej rozładowaniu (czerwone podświetlenie), trwającym ładowaniu (pulsuje na żółto lub zielono) lub pełnym naładowaniu (zielone podświetlenie).

Akcesoria

Znana z poprzednich modeli Wirtualna Ściana, w iRobocie Scooba 450 jest kompatybilna z robotami odkurzającymi Roomba. Oznacza to, że posiadając obydwa roboty wystarczy użyć jednej, wspólnej dla urządzeń Wirtualnej Ściany.

Zupełną nowością jest dostępna opcjonalnie stacja - DryDock. To kompaktowe urządzenie umożliwia ładowanie robota przy jednoczesnym jego suszeniu. Moduł suszący jest cichy i znacząco skraca proces odparowywania wody, a jednocześnie minimalizuje możliwość namnażania się bakterii, które znajdują idealne środowisko w wilgotnym otoczeniu.

Dostępność i cena

Nowy iRobot Scooba 450 będzie dostępny w Polsce od 1 czerwca 2014 r. w sugerowanej cenie katalogowej 2.699 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy