Reklama

Medyczne gadżety na MWC 2013

Targi MWC 2013 to nie tylko smartfony i tablety. To także szeroko rozumiany sprzęt mobilny i aplikacje, które mogą potencjalnie ratować życie, czyli rozwiązania medyczne.

Na swoim stoisku w Barcelonie profesjonalną aplikację do zastosowań medycznych pokazał Intel. Wykorzystujący najnowszą platformę Clover Trail+ program ma być dostępny na tabletach, smartfonach i ultrabookach. To tak naprawdę jednorodna aplikacja diagnostyczna, która pozwala monitorować stan zdrowia pacjenta. Podczas demonstracji na targach pokazana została wersja monitorująca stan układu krwionośnego, ale finalnie pod kontrolą mają być wszystkie pozostałe układy.

Dzięki integracji urządzeń wykorzystujących procesory Intela, lekarz zostanie błyskawicznie powiadomiony, gdy zdrowiu pacjenta coś będzie zagrażać. Wykorzystując WiFi, sieć komórkową oraz moduł LTE, komunikacja pacjenta z lekarzem ulegnie znacznemu uproszczeniu. W efekcie, z drobnostką nie będzie trzeba stać w niekończących się kolejkach w publicznych przychodniach, a jedynie przesłać zapytanie do naszego osobistego medyka.

Samsung Blood Analyzer to z kolei urządzenie do analizy próbek krwi. Sprzęt składa się z dwóch okrągłych płytek, na które nakłada się krople krwi i umieszcza do analizatora. Po zakończonym badaniu, wyniki pacjenta są przesyłane bezpośrednio na smartfona lekarza. Proste i intuicyjne.

Reklama

Z urządzenia Samsung Blood Analyze korzysta coraz więcej europejskich szpitali - w samej Barcelonie jest 5 takich placówek. Analizer jest stosunkowo tani i to właśnie cena przyciąga publiczne placówki do inwestycji w ten sprzęt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy