Obraz wyświetlany na dłoni - nowy pomysł na gadżety naręczne

Notatki wyświetlane na ręce podczas klasówki lub podręczny kalendarz ukryty w eleganckiej bransoletce? Zastosowań dla mini projektora, nad którym rozpoczęła prace firma designerska Dor Tal jest naprawdę sporo.

Predictables to projektor na rękę, który będzie wyświetlał istotne dla nas informacje. W założeniu twórców jego największą zaletą ma być właśnie prostota, więc przy użyciu raczej nie obejrzymy wyświetlanych na ścianie filmów. Przyczepiając bransoletkę do nadgarstka, polecenia wydawać będziemy naszymi palcami. Obraz pojawi się na ręce. Urządzenie będzie mogło komunikować się z czy też smartfonami. Oczywiście to, co będzie pokazywał miniprojektor zależy od zainstalowanych w nim aplikacji. Może to być kalendarz, powiadomienia z naszych serwisów społecznościowych czy też prosta mapa do nawigacji. Jeśli urządzenie będzie naprawdę dyskretne zapewne niejeden uczeń zdecydowałby się na próbę ukrycia w nim notatek podczas sprawdzianu. No właśnie, jeśli.. bowiem cały projekt izraelskiej firmy Dor Tal jest na razie w fazie koncepcyjnej.

Twórcy wraz ze swoim pomysłem nie chcą się zamykać tylko na projektor zakładany na rękę. W zaprezentowanych materiałach pokazują również, iż nieco większa jego wersja, postawiona na biurku mogłaby się świetnie nadawać do organizacji dnia pracy. Wyświetlane na pobliskiej ścianie, podzielone na odpowiednie kolory dane, pomogłyby nie przeoczyć nic istotnego i spokojnie wszystko zaplanować. Tyle w teorii.

Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będziemy mogli sprawnie sterować mini projektorem. Na rynku wkrótce pojawiać się będzie coraz więcej urządzeń odczytujących nasze ruchy. Wydaje się, że ta technologia ma przed sobą przyszłość. Również w tym przypadku interfejs na pewno będzie kluczowym zagadnieniem. Jak wyglądać będzie ostateczna wersja Predictables dowiemy się w przyszłości. Trzeba jednak przyznać, iż na prezentacji zapowiada się to bardzo obiecująco. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: projektor | smartfonn | nadgarstek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy