Rusza sprzedaż biletów na Księżyc

Jeżeli zawsze chciałeś polecieć na Księżyc, wkrótce będziesz miał ku temu dogodną okazję. W przeciągu trzech najbliższych lat mają ruszyć komercyjne loty na Srebrny Glob, a już teraz można wykupić bilet na tę egzotyczną wycieczkę. Dla jednej osoby to koszt rzędu 155 mln dol.

Na tak niecodzienne posunięcie zdecydowała się firma Excalibur Almaz. Jej siedziba mieści się na położonej na Morzu Irlandzkim Wyspie Man, którą formalnie można by nazwać "ziemią niczyją". Nie należy ona ani do Wielkiej Brytanii, ani do Unii Europejskiej, choć nie przeszkadza to jej przedstawicielom planować naprawdę długą wycieczkę.

Podróż na Księżyc odbędzie się na pokładzie jednej z odrestaurowanych sowieckich rakiet Soyuz i będzie w sumie trwać 6 miesięcy (składa się na to czas samej podróży oraz pobyt na Srebrnym Globie). Zarząd Excalibur Almaz zdecydował się na zakup dwóch takich modułów. Jedyne co pozostaje to znaleźć wystarczająco szalonych ochotników, którzy zdecydują się zapłacić 155 mln dol. za podróż na Księżyc 25-letnim reliktami nieistniejącego imperium radzieckiego. Podobno chętnych nie brakuje.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: księżyce | Księżyc | loty kosmiczne | Kosmos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy