Google sprawi, że ludzie będą żyć po 500 lat

Każdy chciałby żyć wiecznie. Nie ma pewności czy kiedyś uda się osiągnąć nieśmiertelność, ale Google jest przekonane, że postęp w medycynie pozwoli człowiekowi dożyć 500 lat.

Czy człowiek będzie kiedyś nieśmiertelny? Google przekonuje, że na pewno kiedyś ludzie będą żyć po 500 lat
Czy człowiek będzie kiedyś nieśmiertelny? Google przekonuje, że na pewno kiedyś ludzie będą żyć po 500 lat123RF/PICSEL

Bill Maris, szef Google Ventures, chce wydać 425 mln dol. na walkę ze starzeniem, eliminację poważnych chorób i wydłużenie życia człowieka. Nie ma w tym ani trochę przypadku, gdyż Google Ventures jest znane z zainteresowań projektami związanymi z genetyką, medycyną i biotechnologią.

- Jeżeli zapytacie mnie dzisiaj, czy jest możliwe dożycie 500. urodzin, odpowiem "tak" - powiedział Bill Maris.

Google przeznaczyło setki milionów dolarów na powołanie do życia centrum naukowego Calico, w którym prowadzone są eksperymenty mające na celu zahamowanie procesu starzenia oraz lepszą walkę z chorobami i mutacjami wywołującymi nowotwory przy pomocy nanotechnologii.

- W Dolinie Krzemowej jest wielu miliarderów, ale ostatecznie wszyscy kończymy w tym samym miejscu. Gdyby dano ci wybór między zarabianiem dużych ilości pieniędzy a odkryciem, jak wydłużyć życie ludzkie, co byś wybrał?" - zapytał Maris.

Według szefa Google Ventures, człowiek może dożyć 500 lat, bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Aby stało się to realne, specjaliści z różnych dziedzin nauki muszą połączyć siły i zaproponować rozwiązanie, które będzie nieinwazyjne dla wszystkich. Maris i wizjonerzy mu podobni, jak choćby Ray Kurzweil, są przekonani, że przed rokiem 2100 będzie możliwa wymiana wszystkich wadliwych części ciała człowieka na mechaniczne, które znacząco wydłużą życie.

Google Ventures inwestuje w różne firmy, jak choćby Foundation Medicine (4 proc. udziałów), która wykorzystuje dane o nowotworach do tworzenia narzędzi onkologicznych. Najważniejszym z nich jest Interactive Cancer Explorer, który jest nazywany "Googlem dla onkologów". To jednak nie wszystko, w planach są kolejne, równie efektywne narzędzia.

- 20 lat temu, bez znajomości genetycznych mechanizmów chorób, nowotwory można było "leczyć" tylko truciznami. Dzisiaj jest zupełnie inaczej i jesteśmy bliżej momentu, w którym przy pomocy genetyki będzie można zamieniać komórki nowotworowe w macierzyste - podsumował Maris.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas