Brytyjczyk twierdzi, że odnalazł wrak zaginionego samolotu MH370

Niejaki Ian Wilson z Wielkiej Brytanii jest przekonany, że dzięki Mapom Google udało mu się zlokalizować wrak malezyjskiego samolotu, który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął w 2014 roku.

Przypomnijmy, że samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines, wykonujący lot o numerze MH370 zniknął nagle z radarów 8 marca 2014 roku. Miał do pokonania trasę z Kuala Lumpur do Pekinu, lecz nigdy nie dotarł do celu. Krótko po starcie maszyna nieoczekiwanie zmieniła kurs i skierowała nad Ocean Indyjski. Tam wszelkie ślady lotu MH370 urywają się. Mimo zakrojonych na szeroką skalę międzynarodowych poszukiwań, nigdy nie udało się wyjaśnić, co stało się z malezyjskim samolotem, jego załogą i pasażerami (więcej informacji tutaj). 

Reklama

Ian Wilson z Wielkiej Brytanii twierdzi jednak, że udało mu się odnaleźć wrak zaginionej maszyny. Miał tego dokonać dzięki... Mapom Google. Wilson zauważył na nich sylwetkę przypominającą duży samolot pasażerki. Wrak znajduje się podobno w sercu dżungli w Kambodży, ma około 69 metrów długości, a między kadłubem i ogonem samolotu zobaczyć można wyraźną lukę, sugerującą, że doszło do katastrofy. 

Sceptycy są zdania, że niewyraźny zarys samolotu to obraz maszyny, która lecąc znalazła się bezpośrednio pod satelitą, wykonującym zdjęcia dla Map Google. Brytyjski "odkrywca" odrzuca jednak te argumenty i zapewnia, że osobiście uda się w miejsce, gdzie jego zdaniem znajdują się szczątki MH370. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama