Facebook pokonał Google?

Zastanawiacie się zapewne, dlaczego nasz ulubieniec Mark Zuckerberg tak się uśmiecha. Wynika to po pierwsze z jego pogodnego usposobienia, a po drugie z faktu, że Facebook jest już w USA popularniejszy od wyszukiwarki Google.

Analitycy z Hitwise donoszą, że w ubiegłym tygodniu wizyt na Facebook.com było o 3 procent więcej niż na Google.com, zaś odsłon Facebooka było aż 5 razy więcej niż odsłon Google. Dokładnie 1/10 wizyt amerykańskich internautów i 1/4 odsłon witryn internetowych przypada na Facebooka.

Inne źródła nie potwierdzają tej statystyki. comScore podaje, że w październiku FB odnotował w USA 151 milionów unikalnych użytkowników, podczas gdy Google 173 miliony. Ten sam zespół analityków podał jednak, że w ujęciu rocznym (październik 2009-październik 2010) FB zwiększył ruch na stronie o 55 procent, co może oznaczać, że wyniki za listopad będą inne.

Wszystko wskazuje na to, że portal, który już w czerwcu tego roku odnotował 500 mln użytkowników, będzie się w 2011 roku nadal rozwijał w oszałamiającym tempie. Tym bardziej, że nie spoczął na laurach i stawia na innowacje.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: USA | Mark Zuckerberg | Facebook | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama