Facebook rozważa wprowadzenie przycisku "współczucia"

Życie wielu osób skupione jest wokół nowych technologii i portali społecznościowych. Choć najrozsądniej jest nie polegać wyłącznie na Facebooku, wielu ludzi tak właśnie robi. Zauważa to także Mark Zuckerberg, który chce jak najlepiej dostosować swój portal do wymagań internautów. Być może w przyszłości na Facebooku pojawi się przycisk "Współczuję/Wspieram".

Ilekroć na Facebooku pojawia się informacja o nieszczęśliwym wypadku, utracie pracy czy śmierci bliskiej osoby (albo uwielbianego celebryty), pojawia się również dyskusja o stosowności dawania popularnych "lajków". Użytkownicy są przyzwyczajeni do wyrażania swojej aktywności, jednak w takim przypadku nie jest to na miejscu.

W związku z tym Mark Zuckerberg rozważa możliwość wprowadzenia dodatkowego przycisku "Sympathize", który będzie wyrażał wsparcie dla osoby publikującej status. Rozwiązałoby to powracający problem niestosownych lajków. W najbliższym czasie na Facebooku pojawi się również przycisk "Unfollow", który pozwoli zaprzestać śledzenia aktywności wybranego profilu, bez informowania o tej decyzji zainteresowanej osoby.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy