iPhone za 750 zł? To nowy sposób na oszustwo na Facebooku

Jeśli znaleźliście na Facebooku ofertę sprzedaży iPhone’a w okazyjnej cenie, nie klikajcie. To oszuści, którzy opracowali nowy sposób wyciągania pieniędzy od internautów. Jeśli klikniecie ich ofertę, możecie skończyć z SMS-ami, za które będziecie musieli codziennie płacić.

Zaufana trzecia strona i Niebezpiecznik donoszą, że na Facebooku pojawił się nowy sposób na naciąganie. Smartfony Apple kosztują po 750 zł, a sprzedający mówi, że to okazja. Nic tylko korzystać? No właśnie nie.

Jeśli klikniecie w taki link, przeniesiecie się na stronę http://ogloszenla.pl/oferty/iphone.php - łatwo można przegapić, że nie są to ogloszenia.pl, a ogloszenla.pl, i zabrnąć za daleko. Następnie każą zaakceptować politykę cookies, ale w dość nietypowy sposób: wpisując kod CAPTCHA.

Kliknięcie spowoduje, że po pierwsze polubicie fanpage, który będzie spamował na Waszym timeline’ie, a po drugie zostaniecie przekierowani na kolejną stronę, gdzie zostaniecie poproszeni o numer telefonu. Jeśli go podacie, dostaniecie SMS-em kod, wpiszecie go na stronie - i już Was mają. Kupiliście usługę SMS premium i codziennie będziecie dostawać niepotrzebne wiadomości, płatne 2,46 zł za sztukę.

“Okazje" nie kończą się na iPhone’ach, sprzedawany jest też Volkswagen Golf. Podobne numery to żadna nowość, co kilka tygodni media donoszą o nowym scamie na Facebooku. Jest w Polsce grupa osób, która z naciągania użytkowników na Fejsie zrobiła sposób na życie.

Kiedyś najpopularniejsze były farmy fanów, których sprzedawało się na Allegro, teraz nadeszła moda na fikcyjne konkursy i różnego rodzaju okazyjne oferty. Niby powinniśmy już być mądrzejsi i przestać się na takie rzeczy nabierać, ale skoro znajomy wrzuca jakiś link, to często klikamy.

Jeśli Wy też się nabierzecie i podacie numer telefonu oszustom, pamiętajcie, że z wykupionej przypadkiem usługi zawsze da się zrezygnować, wysyłając SMS pod podany numer (w przypadku fałszywego ogłoszenia o iPhone’ach będzie to STOP BD).

Marta Wawrzyn

gadżetomania.pl

Reklama

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | iphone | scammer | oszustwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy