Krakowski Festiwal Bitspiration - 12 i 13 czerwca

Jak szukać pracowników w branży tech? Jak zarabiać na muzyce w erze cyfrowej? Jak dostać się z polskim startupem do Silicon Valley? Czy w czasie rewolucji przemysłowej naprawdę łatwiej wystartować ze swoim biznesem? Unikalne prezentacje, sprzeczne poglądy międzynarodowych specjalistów, wiedza, muzyka i inspiracja - to czeka Was na Festiwalu Bitspiration w czerwcu w Krakowie w salach konferencyjnych Hotelu Forum.

Może nie największy, ale na pewno ważny, głośny, rewolucyjny i rekomendowany przez TechCrunch  europejski festiwal nowych technologii, startupów i muzyki odbędzie się w Krakowie w Hotelu Forum. Spotkanie poprowadzą charyzmatyczni mówcy - Alex Barrera (przedsiębiorca, założyciel Press42 i Tech.eu, redaktor The Kernel) i Paul Papadimitriou (cyfrowy futurysta, konsultant biznesowy, skupiający się na zmianach na skutek cyfrowej rewolucji. Konsultant Duckie Deck, producent Europe Venture Summit,  główny mówca TEDx).  Obaj znani w świecie startupów, stali bywalcy największych konferencji technologicznych jak Le Web czy SXSW. 12 i 13 czerwca zawitają do Miasta Królów, by poprowadzić spotkanie ze znanymi personami świata nowych technologii i muzyki, a wśród nich: 

Reklama

Keith Teare - wspołtwórca TechCrunch

Ashwin Nawin - współtworca BitTorrrent

Orkun Saitoglu - rzecznik deweloperów PayPal

Zack Onisko - szef rozwoju i marketingu Autodesk

Michał Sadowski - CEO Brand24

Jakub Krzych - CEO Estimote

Leszek Biolik - polski muzyk rockowy, basista i producent muzyczny. W przeszłości członek zespołów Republika i Wilki

Łukasz Targosz - kompozytor muzyki filmowej, producent muzyczny i filmowy. Autor ścieżki dźwiękowej m.in. do “Kamieni na szaniec", “Listów do M." i “Świadka koronnego" 

Rewolucja Przemysłowa XXI wieku - motyw przewodni Bitspiration

O ile przedsiębiorcy dopatrują się w rewolucji przemysłowej  szansy na zmniejszenie kosztów produkcji i dystrybucji, o tyle branża muzyczna wciąż zmaga się z jej wyzwaniami. Producenci i managerowie muzyczni zdają się dostrzegać tylko ciemną stronę rewolucji cyfrowej: piractwo, problemy z prawami autorskimi, darmowy dostęp do dóbr kultury. Tymczasem zmiana ta to również nowe, tańsze formy promocji muzyki, dystrybucji, crowdfunding i brak konieczności korzystania z dużych wytwórni muzycznych. O tym, jak wykorzystać nowe narzędzia do zarabiania w przemyśle muzycznym, na Bitspiration będą rozmawiali producenci muzyczni oraz zespoły, którym udało się wykorzystać rewolucję przemysłową do osiągnięcia sukcesu.

Jeśli jesteś muzykiem, managerem lub dziennikarzem muzycznym, Bitspiration ma dla Ciebie cztery ścieżki: 

·         New Era of Music Industry - czym jest digital revolution? Jakie problemy wynikają z konfrontacji światów technologii i muzyki oraz w jaki sposób czerpać korzyści z cyfrowej rewolucji?

·         Music is a hard, hard work- zarabianie na muzyce, innowacyjne formy promocji i sprzedaży muzyki

·         Crowdfunding - Jak dzięki pomocy fanów wyruszyć w trasę lub wydać płytę ? Czy może udać się w Polsce?

·         Direct to Fans - dziennikarze i marketingowcy wyspecjalizowani w branży muzycznej opowiedzą o nowych, skutecznych sposobach promocji

Czy istnieje recepta na sukces startupu? 

Pierwszy dzień Bitspiration to również dzień pod hasłem Venture Capitals. Jak działają? Jaka jest ich recepta na sukces? Czy lepiej zacząć budować biznes w Polsce, czy od razu kupować bilet do Stanów? Ile można zyskać i jak wykorzystać te środki? M.in. na te pytania będą odpowiadać najbardziej znani i aktywni VC polskiej i europejskiej sceny startupowej. Dla początkujących przedsiębiorców to idealna okazja, by zaprezentować im swoją działalność oraz rozpocząć rozmowy o współpracy i inwestycji.

Szansa na wartościowe znajomości 

Na Bitspiration nie ma barier - polscy i międzynarodowi uczestnicy, dziennikarze i prelegenci spotykają się w przerwach i na after party po to, by osobiście się poznać. To unikalna okazja do tego, by porozmawiać z inwestorem lub osobą, która na co dzień pozostaje niedostępna. Na Festiwalu Bitspiration będziecie mieć okazję podać rękę największym inwestorom Europy Środkowo-Wschodniej, twórcom globalnych pochodzących z Polski, jak Estimote, Brand24 czy Intelclinic oraz reprezentantom wielkich firm świata technologii, jak TechCrunch, Autodesk, Spotify czy PayPal.  

Jeśli jesteś założycielem lub członkiem startupu, inwestorem, producentem muzycznym lub muzykiem, dziennikarzem muzycznym lub technicznym albo po prostu entuzjastą opisanej tematyki i fanem naszych gości - zapraszamy do Hotelu Forum już 12 czerwca!

Więcej informacji i rejestracja - kliknij tutaj

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy