Masz nieużywane konto Google? Zrób coś lub dane wkrótce przepadną

Google wkrótce zamierza zacząć wyłączać nieaktywne konta użytkowników. Tutaj firma ma na myśli te profile, które są nieużytkowane od co najmniej dwóch lat. Jeśli macie konto Google, z którego nie korzystacie, ale macie tam cenne dane, to warto się nim teraz zainteresować. W przeciwnym wypadku może ono wkrótce przepaść.

Google jakiś czas temu poinformowało, że zacznie wyłączać nieaktywne konta użytkowników. Nie ukrywajmy, ale zdarza się, że zakładamy w danej usłudze kilka profilów i finalnie używamy tylko jednego z nich. Te pozostałe zajmują cenne miejsce na serwerach dostawców usług. Gigant z Mountain View o tym wie i planuje takie konta likwidować.

Google usunie konta nieaktywne od ponad dwóch lat

Gigant z Mountain View przekazał niedawno, że planuje usuwać te konta Google, na których nie ma żadnej aktywności od co najmniej dwóch lat. Takie profile będą kasowane od grudnia, a więc czasu na ich zatrzymanie pozostało niewiele. Usunięcie takiego konta związane jest nie tylko z prywatnymi informacjami, ale też wszystkimi danymi, które przechowywane są na powiązanych usługach. Są to m.in. poczta Gmail czy Zdjęcia Google.

Reklama

Jeśli macie takie konto i jednak chcecie je zachować wraz z danymi, to jest to możliwe. W tym celu trzeba tylko wykazać jakąkolwiek aktywność na takim profilu. Można nawet zrobić to tylko raz i to na kilka sposobów. Wśród nich można wymienić następująco:

  • Zalogowanie się kontem Google do jednej z usług firmy. Na przykład poczty Gmail, wyszukiwarki Google, przeglądarki Chrome lub serwisu YouTube.
  • Wykorzystanie konta Google do logowania w aplikacji firmy trzeciej.

Jeśli konto Google jest używane jedynie do użytkowania telefonu z Androidem i w żaden inny sposób, to firma również go nie skasuje, bo w taki sposób rozumie, że jest to aktywny profil.

Te dane zostaną usunięte

Wraz z usunięciem konta Google znikną również powiązane z nim dane użytkownika. Są to poczta i adresy e-mail przechowywane w Gmailu, pliki z Dysku i Dokumentów Google, fotografie oraz filmy z usługi Zdjęcia i zawartość Kalendarza.

Warto dodać, że plany Google związane z usuwaniem nieaktywnych kont dotyczą na razie użytkowników indywidualnych. W przypadku profili zakładanych przez firmy takie działania na razie nie będą podejmowane. Co nie zmienia faktu, że z czasem może się tak stać. Jeśli to nastąpi, to z pewnością was o tym poinformujemy.

Polecamy na Antyweb: Gmail na smartfonie będzie dużo wygodniejszy. Zobacz co się zmieni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | konto google | Gmail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama