Reklama

Potrzebujesz pomocy? Pobierz tę aplikację! Ktoś się do ciebie zgłosi

W wielu miejscach w Ukrainie ciężko jest prowadzić normalny tryb życia. Wiele osób straciło dach nad głową wraz z całym dobytkiem. Organizacje charytatywne pomagają, jak tylko mogą, lecz czasem to nie wystarcza. Aplikacja Lepta pomoże zapełnić lukę.

Ludzkość wojuje od zarania dziejów. Mamy tendencję do gloryfikowania zwycięzców, stawiania pomników walecznym dowódcom i opowiadania legend o dokonaniach jednostek na polu bitwy. Pomija się często ważny aspekt, jakim są ofiary tego zwycięstwa i nie mówię tu wcale o stratach w żołnierzach, lecz o dramacie zwykłych obywateli.

Wraz z początkiem rosyjskiej inwazji, wiele osób mieszkających w Ukrainie pozostało bez dachu nad głową i utraciło cały swój dobytek. W niektórych częściach kraju ciężko o jedzenie czy leki. Oczywiście działają wszelkie organizacje humanitarne, które starają się dotrzeć do każdego potrzebującego, lecz nie zawsze to wystarcza.

Reklama

W związku z tym Ukraina wypuściła aplikację, która zrzesza osoby chcące pomagać innym. Lepta została specjalnie stworzona z myślą o sytuacjach kryzysowych. Aplikacja umożliwia tworzenie inicjatyw i próśb w swoim lub czyimś imieniu. Wiesz, że sąsiad nie ma co jeść, a sam nie masz czym się podzielić? Stwórz inicjatywę i może ktoś inny będzie w stanie uratować go od głodu.

Lepta działa na zasadzie mapy, na której wyświetla się lokalizacja osób potrzebujących pomocy z dokładnym opisem, czego danemu użytkownikowi brakuje. O całej akcji poinformowało ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej na swoim oficjalnym Telegramie. Instytucja zaznaczyła, że jednoczenie się w ciężkich czasach pomaga przezwyciężyć każdą katastrofę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aplikacja | Ukraina

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy