YouTube dostaje nowe funkcje. Wśród nowości sekcja Ty

YouTube ogłosił, że wprowadza do aplikacji nowe funkcje, nad którymi pracowano od jakiegoś czasu. Sekcja biblioteki oraz naszych kont została scalona w jedno miejsce o nazwie Ty. Następnie mamy rozwiązanie problemu z głośnością odtwarzanych filmów. YouTube przygotował dla użytkowników platformy także inne nowości.

YouTube w ostatnim czasie walczy z użytkownikami, którzy blokują w serwisie reklamy. Firma skupia się także na nowościach i właśnie ogłoszono całkiem sporo nowych funkcji, które w najbliższym czasie będą trafiać do popularnej platformy z filmami. Zobaczmy sobie, co nowego przygotowano dla użytkowników serwisu.

YouTube wprowadza sekcję Ty

W serwisie pojawia się nowa sekcja o nazwie Ty. Powstała ona w wyniku scalenia dwóch dotychczasowych funkcjonalności platformy w postaci biblioteki oraz konta użytkownika. Ma to pozwolić na odkrywanie wszystkich swoich rzeczy w jednym miejscu i ma to być bardziej intuicyjne niż dotychczas. W sekcji Ty znajdziemy wcześniej obejrzane filmy, playlisty, pobrane wideo i zakupy oraz ustawienia konta.

Reklama

Kolejną nowością jest stabilna głośność. Funkcjonalność tego rozwiązania dobrze oddaje oficjalny opis, który widzimy poniżej.

"Zapewniamy lepszą kontrolę nad dźwiękiem na urządzeniach mobilnych. Od dziś wprowadzamy funkcję stabilnej głośności, która automatycznie włączy się, aby zredukować irytujące różnice w głośności i ogólnie poprawić jakość oglądania — i słuchania!" — czytamy w oświadczeniu serwisu YouTube

Warto też wspomnieć o szybkim dostępie do odtwarzania filmów z prędkością 2x. W tym celu wystarczy tylko dotknąć okno odtwarzacza w dowolnym miejscu i przytrzymać palcem. Puszczenie spowoduje powrót do zwykłej prędkości. Taka nowość będzie dostępna nie tylko w aplikacji mobilnej, ale również w desktopowej edycji YouTube'a.

Dodano także inne nowości

YouTube pochwalił się także nową funkcją opartą na sztucznej inteligencji. Jeśli będziemy chcieli znaleźć jakiś utwór, to wystarczy, że tylko go zaśpiewamy lub zanucimy do mikrofonu. Następnie AI wyszuka go w bazie. Nowość zostanie wprowadzona w ciągu kilku najbliższych tygodni. Niestety początkowo będą z niej mogli skorzystać tylko użytkownicy aplikacji mobilnej na urządzenia z Androidem.

Na koniec warto wspomnieć o nowej funkcji YouTube'a dla telewizorów. W aplikacji na Smart TV widzowie mogą znaleźć szczegółowe informacje na temat oglądanego wideo w nowym, pionowym menu. Da ono szybki dostęp do różnych opcji, w tym subskrypcji kanału czy rozdziałów w filmie.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | nowości | wideo | filmy | nowe funkcje | aplikacje na Androida
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama