Zakupy wejdą na nowy poziom. Wymyśl, co chcesz, a SI ci to wygeneruje i znajdzie

Google chce w przyszłym miesiącu wprowadzić usługę opartą na sztucznej inteligencji, która wyniesie zakupy online na nowy poziom. AI Search Generative Experience poprzez twoje podpowiedzi wygeneruje ci produkt, a następnie sprawdzi, czy można coś podobnego gdzieś kupić.

Zakupy z pomocą SI będą szybie i łatwe

Nowe narzędzie od Google oparte na sztucznej inteligencji na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom zakupów online. W grudniu Google Search Generative Experience (SGE) otrzyma mnóstwo aktualizacji, w tym jedną, szczególnie interesującą. Nowa funkcja pozwoli nam wymyślić produkt, którego obraz wygeneruje dla nas sztuczna inteligencja. Następnie będziemy mogli z jej pomocą przeszukać Internet w poszukiwaniu czegoś podobnego, co będziemy mogli rzeczywiście kupić.  

Reklama

Wyglądało to będzie mniej więcej w ten sposób. Załóżmy, że szukamy płaszcza, jednak mamy pewną wizję, jakby on miał wyglądać. Poprzez podpowiedzi typu „bardziej kolorowy” lub „nadaj mu błyszczącą, metaliczną tkaninę” będziemy mogli wygenerować jego obraz i dzięki temu uzyskamy produkt wyjściowy tego, czego rzeczywiście szukamy.   

Google wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów

Co więcej, Google przeszuka dla ciebie 35 miliardów produktów podłączonych do narzędzi Zakupy Google i znajdzie dla ciebie wygenerowaną rzecz, na tyle, na ile będzie ona dostępna. Grudniowa aktualizacja będzie zawierała mnóstwo innych narzędzi zakupowych opartych na sztucznej inteligencji.  

Użytkownicy, którzy zaznaczą wymagane zgody, Google będzie mogło zasugerować pomysły na prezenty na podstawie wyszukiwanych przez nas haseł. Przedstawione nam zostaną sugestie oparte na sztucznej inteligencji, związane na przykład z zawodem osoby, dla której szykujemy podarunek.  

Google od jakiegoś czasu oferuje kobietom usługę wirtualnego przymierzania produktów, jednak ma ona zostać rozszerzona również o mężczyzn. Wirtualni modele wygenerowani przez sztuczną inteligencję będą wyglądali jak my, uwzględniając takie czynniki charakterystyczne dla naszej budowy ciała. Google przeprowadzi prawdziwą rewolucję swoich usług, wzbogacając je o narzędzia oparte na sztucznej inteligencji.  

Wyszukiwarki internetowe mają to do siebie, że musimy formułować zapytania zrozumiałe dla algorytmów. Jednak długoterminowa wizja z wykorzystaniem sztucznej inteligencji zakłada, że komputery zaczną mówić ludzkim głosem. Będziemy mogli zadawać pytania w taki sposób, jak to robimy na co dzień, w rozmowie z inną osobą. Jeżeli uda zrealizować się tę wizję, internet zmieni się nie do poznania, a wraz z nim cały świat.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy online | Google | sztuczna inteligencja [AI] | rewolucja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy