Acer touchbook ICONIA - wirtualna klawiatura na 10 palców

Acer zaprezentował touchbook ICONIA, urządzenie oparte na zupełnie nowej koncepcji, łączące wygodę używania tabletu z uniwersalnością konwencjonalnego laptopa o przekątnej 14 cali.

Touchbook ICONIA jest wyposażony w dwa multidotykowe, wielopunktowe wyświetlacze, umożliwiające intuicyjne obsługiwanie palcami. . Dwa multidotykowe, wielopunktowe wyświetlacze touchbooka Acer ICONIA umożliwiają wygodniejsze korzystanie z treści oraz zapewniają zupełnie nowy poziom interakcji z tabletem.

Dwa ekrany pozwalają użytkownikom na wybranie najwygodniejszego sposobu korzystania z multimediów i rozrywki, komunikowania się, a także pracy z aplikacjami biurowymi. W celu zapewnienia lepszej czytelności stron WWW lub dokumentów, odpowiednie okno można rozciągnąć na oba ekrany. Ponadto, dwa wyświetlacze mogą być używane niezależnie od siebie. Na przykład, na górnym można przeglądać strony internetowe a na dolnym folder z plikami, albo na górnym oglądać film, a na dolnym sprawdzać zawartość multimedialnej biblioteki.

- Podążając za intuicją opracowaliśmy rodzinę łatwych w użyciu urządzeń z ekranami dotykowymi, takich jak smartfony, notebooki, komputery zintegrowane, tablety, a także nasz najnowszy produkt, touchbook ICONIA: z takim poziomem zaangażowania w technologię dotykową nie może konkurować żaden inny dostawca komputerów PC - stwierdza Jim Wong, wiceprezes firmy Acer Inc. oraz prezes spółki ITGO.

Reklama

Krótka prezentacja wideo - Acer touchbook ICONIA:

- Firma Intel jest dumna z tego, że ścisła współpraca ze spółką Acer pomogła w wyprodukowaniu pierwszego na świecie notebooka z dwoma ekranami rozpoznającymi dotknięcia 10 palców, dostarczającego fascynujących wrażeń użytkownikom oraz wyposażonego w procesor Intel Core - powiedział Mooly Eden, wiceprezes działu PC Client Group w firmie Intel Corporation.

Jako oba wyświetlacze zastosowano 14-calowe panele Acer CineCrystal o rozdzielczość HD 1366 x 768, podświetlane diodami LED i wyposażone w najnowsze technologie umożliwiające jednoczesne, precyzyjne rozpoznawanie dotknięć w kilku punktach. W celu zabezpieczenia wyświetlaczy przed zarysowaniem oraz odciskami palców zastosowano bardzo cienkie ale wytrzymałe szkło Gorilla Glass, które jest łatwe do czyszczenia.

Touchbook ICONIA zaprojektowano z myślą o wygodnym obsługiwaniu dwóch multidotykowych, wielopunktowych wyświetlaczy. Z tego powodu firma Acer wyposażyła go w zestaw łatwych w użyciu funkcji i aplikacji, dzięki którym można w pełni wykorzystać ogromne możliwości technologii multidotykowej. Punktem początkowym do uruchamiania dotykowych funkcji touchbooka ICONIA jest interfejs Acer Ring, który pozwala też na sterowanie aplikacjami.

W celu wyświetlenia interfejsu Acer Ring wystarczy położyć pięć palców na ekranie i wykonać gest przypominających chwytanie. Acer Ring umożliwia uruchamianie aplikacji poprzez przewijanie oraz dotykanie zakładek. Interfejs ten zapewnia też szybki dostęp do: wirtualnej klawiatury, edytora gestów, managera okien oraz konsoli sterowania urządzeniami.

Wirtualną klawiaturę można włączyć korzystając z interfejsu Acer Ring albo kładąc obie dłonie na górnym wyświetlaczu. Touchbook rozpoznaje położenie dłoni użytkownika i uruchamia klawiaturę. Wirtualna klawiatura ma pełnowymiarowy układ QWERTY i pozwala na wprowadzanie znaków z różnych języków, dzięki czemu można się nią posługiwać tak jak tradycyjną klawiaturą. Ponadto, jest wyposażona w funkcję przewidywania tekstu, która zwiększa prędkość pisania i pomaga unikać błędów. Wirtualna klawiatura realizuje też funkcje touchpad i klawiatury numerycznej, a także może być łatwo przełączana w tryb pisania odręcznego. Taka funkcjonalność sprawia, że nikt nie zatęskni za tradycyjną, fizyczną klawiaturą!

Przy użyciu edytora gestów można konfigurować gesty uruchamiające określone aplikacje, otwierające strony internetowe, wyświetlające pulpit lub blokujące ekran dotykowy. Edytor gestów pozwala na łatwe i intuicyjne dostosowanie touchbooka ICONIA do indywidualnych potrzeb.

Manager okien służy natomiast do organizowania okien aplikacji wyświetlanych na obu ekranach. Okna oraz aplikacje można przenosić między wyświetlaczami, dzięki czemu mogą być wyświetlane zawsze tam, gdzie są potrzebne. Ponadto, można przeglądać listę uruchomionych aplikacji, a także zmieniać wielkość okien, dokować je lub zamykać.

Aplikacje na 10 paców

Szeroki wachlarz wbudowanych aplikacji dotykowych, opracowanych z myślą o łatwym zarządzaniu treściami, pozwala na wygodne posługiwanie się touchbookiem. W skład pakietu wchodzą programy znane z innych urządzeniach dotykowych firmy Acer, takie jak TouchBrowser, TouchPhoto, TouchMusic, czy TouchVideo, które reagują na ruchy palców po ekranie umożliwiając regulowanie powiększenia, obracanie, przełączanie i przewijanie oraz sterowanie odtwarzaniem multimediów. Oprócz nich, w touchbooku ICONIA zastosowano trzy nowe aplikacje: SocialJogger, My Journal oraz Scrapbook.

Dzięki aplikacji SocialJogger można z jednego miejsca sprawdzać najnowsze informacje z serwisów Facebook, YouTube oraz Flickr, a także wykorzystywać oba wyświetlacze - na górnym sprawdzać wpisy i aktualizacje, a dolnego używać do wyszukiwania i przeglądania treści.

Przy użyciu aplikacji MyJournal można zbierać ze stron internetowych informacje dotyczące wybranych tematów. Takie wycinki (tzw. Web Clip) są automatycznie aktualizowane, a ponadto mogą być klasyfikowane i wyświetlane odpowiednio do potrzeb użytkownika. Aby wyświetlić na górnym ekranie całą stronę WWW, wystarczy dotknąć jeden z zebranych wycinków Web Clip.

Dzięki aplikacji Scrapbook można łatwo, w jednym miejscu przechowywać wycinki, wpisy oraz inne treści z różnych źródeł. Można wykonywać zdjęcia ekranu ze stroną WWW lub aplikacją, a następnie edytować je i dodawać notatki. Można też tworzyć kolekcje zdjęć z notatkami i komentarzami. Zebrane "wycinki" można umieszczać w prezentacjach i dokumentach. Aplikacja Scrapbook pomaga w śledzeniu wszystkich interesujących, zabawnych lub ważnych informacji oraz dzieleniu się nimi!

Touchbooki Acer ICONIA są oparte na procesorach z rodziny Intel Core i5, o wydajności umożliwiającej efektywne odtwarzanie multimediów, korzystanie z serwisów społecznościowych oraz pracę z najważniejszymi programami.

Ponadto, w touchbookach ICONIA zastosowano technologie, takie jak opcjonalny modem 3G, który zapewnia pełną swobodę komunikowania się, jak również port HDMI pozwalający na wyświetlanie obrazu o dużej rozdzielczości oraz system Dolby Home Theater v3 umożliwiający odtwarzanie fascynujących efektów dźwiękowych.

Dostępny od kwietnia 2011

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama