Toughbook CF-C1 - niezniszczalny komputer

Na polski rynek trafił kolejny model Panasonic Toughbook - CF-C1. Za prawie 10 tys. zł. można dostać teoretycznie niezniszczalny sprzęt.

Toughbook CF-C1 to lekki, odporny biznesowy notebook, który może być używany w postaci rozkładanej lub tabletu. Razem z paskiem umożliwiającym wprowadzanie danych jedną ręką, CF-C1 - w zależności od wersji - posiada również ekran dotykowy Multi-touch i digitizer lub ekran rezystancyjny Multi-touch, który można obsługiwać nawet w rękawiczkach.

Ekran dotykowy w modelu Panasonic Toughbook CF-C1 działa w trybie złożonym oraz tablecie bez ryzyka uszkodzenia. Model CF-C1 oferuje również do 10 godzin pracy dzięki wykorzystaniu podwójnego zestawu baterii, które można wymieniać bez przerywania pracy urządzenia.

Nowy Panasonic Toughbook CF-C1 jest w szczególności przeznaczony dla tych mobilnych pracowników, którzy wykonują wiele zadań w trakcie pracy w terenie i mają niewielkie szanse, aby doładować swoje urządzenie w podróży. Podwójne wymienne baterie zapewniają do 10 godzin pracy. Użytkownik może wymienić jedną z nich bez przerywania pracy urządzenia. Wskaźnik naładowania baterii pokazuje użytkownikowi poziom naładowania w każdym momencie, nawet kiedy jednostka jest wyłączona.

Reklama

Z zainstalowaną pojedynczą czteroogniskową baterią jednostka jest lekka i waży 1.47 kg (oraz jedyne 1.69 kg z podwójną baterią). CF-C1 to idealne urządzenie dla osób, które w trakcie pracy i wprowadzania danych nie mogą postawić jednostki, aby swobodnie pisać (np. ankieterzy przeprowadzający badania konsumenckie w sklepach lub też pielęgniarki piszące raporty przy łóżku pacjenta).

Nowy model Panasonic wyposażony jest w wydajny procesor Intel Core i5-520M vPro (2.4 GHz z Turbo Boost 2.93 GHz, Intel Smart Cache 3MB). - Nowy rozkładany Panasonic Toughbook C1 to oferta dla profesjonalnych użytkowników, która bazuje na procesorach Intel Core 2010 - powiedział Jörg E. Finger, Director Sales Operations - Multinational Customers, Intel.

Toughbook CF-C1 jest wyposażony w system szybkiej transmisji kluczowych danych

w standardzie 3G, co może być szczególnie istotne w środowisku medycznym. Wiele organizacji - mając wzgląd na przestrzeganie bezpieczeństwa i ochronę danych osobowych - zarówno medycznych jak i biznesowych - nie chce przechowywać poufnych danych na urządzeniach przenośnych. Panasonic Toughbook ma moduł WiFI 802.11a/b/g/n i 802.11a/b/g/n Wi-Fi oraz system transmisji danych w standardzie 3G.

- Nowy rozkładany Toughbook CF-C1 jest rozwiązaniem business-ruggedized zaprojektowanym dla mobilnych pracowników - powiedział Stephen Yeo, Marketing Director, Panasonic Computer Products Europe (PCPE).

CF-C1 posiada pojemnościowy ekran dotykowy Multi-touch, który można obsługiwać w rękawiczkach, dzięki czemu nadaje się dla pracowników służby zdrowia np. dla pielęgniarek lub lekarzy, odwiedzających pacjentów w ich domach. Urządzenie zawiera również gumowy, dezynfekowany ergonomiczny pasek. Rozkładany Toughbook CF-C1 posiada odporną na działanie cieczy klawiaturę i może wytrzymać upadek w trakcie pracy z wysokości 76 cm bez ryzyka uszkodzenia. Powyższe cechy są korzystne dla ankieterów prowadzących badania konsumenckie w sklepach, ale także dla specjalistów medycznych.

Cena i dostępność

Panasonic Toughbook CF-C1 z ekranem dotykowym Multi-touch i digitizerem będzie dostępny na rynku od lipca 2010. Model, który można obsługiwać przy pomocy rękawiczek pojawi się w sierpniu 2010. Panasonic Toughbook CF-C1 jest dostępny w rekomendowanej cenie od 9 000 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: ekran dotykowy | urządzenie | Intel | ekran | komputer | panasonic | Panasonic Toughbook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy