Wyprodukowali paliwo z księżycowego pyłu i ogłosili rewolucję

Od zarania dziejów ludzkość chciała zdobyć Księżyc. Stało się to faktem w ubiegłym wieku, a teraz nadszedł czas na kolejny historyczny krok, skolonizowanie Srebrnego Globu. Chińczycy opracowali technologię, która pozwoli stworzyć tam nową cywilizację. To rewolucja.

Chińczycy wyprodukowali paliwo z księżycowego pyłu
Chińczycy wyprodukowali paliwo z księżycowego pyłu123RF/PICSEL

Chińska Agencja Kosmiczna informuje o dokonaniu historycznego przełomu, dzięki któremu ludzkość będzie mogła w końcu stworzyć nową cywilizację na Księżycu i Marsie. Oczywiście, jeszcze daleka droga do realizacji tej pięknej wizji, ale Chińczykom udało się opanować technologię pozwalającą produkować paliwo bezpośrednio na Księżycu.

W ramach misji Chang'e-5, w 2020 roku sonda kosmiczna wylądowała na powierzchni Srebrnego Globu i pobrała próbki regolitu, czyli księżycowego pyłu, by następnie dostarczyć je na Ziemię w celu dokładniejszych badań w laboratoriach. Teraz okazuje się, że naukowcom udało się zamienić księżycowy pył w paliwo rakietowe i tlen.

Chińczycy chcą produkować paliwo z księżycowego pyłu123RF/PICSEL

Chińczycy mają technologię potrzebną do kolonizacji Księżyca

Naukowcy wykorzystali próbki regolitu jako katalizator w procesie zamiany dwutlenku węgla i wody emitowanej przez astronautów bezpośrednio w metan i tlen. Tym samym Chińczycy udowodnili, że bezpośrednio na Księżycu można produkować paliwo, a co za tym idzie, tankować wszelkiej maści pojazdy, roboty górnicze czy rakiety. Oznacza to, że na naturalnym satelicie naszej planety będą mogły powstać pierwsze bazy i można będzie rozpocząć erę kosmicznego górnictwa.

Starty rakiet z misjami kosmicznymi z Księżyca czy ziemskiej orbity będą nie tylko tańsze, ale również będzie można na pokładach pojazdów umieścić o wiele większe i cięższe ładunki. To z kolei pozwoli na prowadzenie badań obcych ciał niebieskich w o wiele bardziej zaawansowany sposób. Chińczycy mówią nawet o dokonaniu pierwszego kroku do zmiany ludzkości w cywilizację międzyplanetarną.

Co ciekawe, Chińczycy niedawno ogłosili, że w próbkach z Księżyca wykryli Hel-3, czyli bardzo rzadki izotop helu. Naukowcy nie ukrywają, że celem jest zdobycie większych ilości Helu-3, który idealnie sprawdzi się w najnowszych reaktorach termojądrowych. Dzięki niemu będzie można zaspokoić nawet największe potrzeby energetyczne kraju oraz baz na obcych obiektach.

Zaćmienie Słońca. Fascynujący spektakl przyrody NIR KAFRI / AFPTV / AFPAFP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas