Reklama

Coca Cola znów na półkach sklepowych w Rosji. Czy znany koncern powrócił?

Po wielu miesiącach od wycofania Coca Coli, Fanty i Sprite’a i wprowadzeniu zamienników, na rosyjskich półkach sklepowych ponownie pojawiły się znane marki. Czy to znaczy, że znany koncern powrócił do Rosji?

W wyniku agresji Rosji na Ukrainę wiele międzynarodowych koncernów zdecydowało się wstrzymać działalność w Rosji. Jednym z nich był Coca-Cola HBC Russia, wskutek czego z półek sklepowych zniknęły znane napoje. Jednak uzależnienie od zachodnich marek sprawiło, że postanowiono wprowadzić ich zamienniki - napoje wyglądem przypominające produkty koncernu. Teraz okazuje się, że do sklepów ponownie wracają znane napoje, tyle że nie z rosyjskich fabryk Coca-Coli ale z Bliskiego Wschodu.

CoolCola zamiast Coca Coli

Na początku marca portal Nexta podał, że koncern Coca-Cola wycofuje się z rosyjskiego rynku. Ta decyzja spowodowała, że z półek sklepowych w rosyjskich sklepach zniknęły znane napoje: Coca Cola, Fanta i Sprite. Jednak uzależnienie od produktów zachodniej firmy spowodowało, że zdecydowano się wprowadzić zamienniki: CoolColę, Fancy i Street — wyglądem przypominające oryginalne produkty.

Reklama

Za zamienniki odpowiedzialna jest firma Ochakowo, produkująca tradycyjne  rosyjskie napoje m.in. sfermentowany kwas chlebowy na bazie zbóż i niskoalkoholowy napój miodowy medovukha. Jednak w opinii klientów, żaden z napojów nie był "słodki i musujący".

Powrót znanych marek do rosyjskich sklepów

Zdjęcia, które udostępnił portal Nexta wskazują, że Rosjanie zatęsknili za oryginalnym smakiem, więc postanowiono sprowadzić Coca Colę, Fantę i Sprite’a z krajów sprzyjających Rosji. Etykiety wskazują, że Coca Cola została wyprodukowana na rynek afgański, natomiast Fanta i Sprite na rynek irański. Nie oznacza to ponownego rozpoczęcia produkcji przez koncern Coca-Cola.

Na etykietach pod puszkami widnieje napis Producent: Baltika SPB. To największy rosyjski browar z blisko 40-proc. udziałem w sprzedaży. Cena Fanty według etykiety to 89,9 rubli a Sprite’a 84,9 ruble, czyli odpowiednio 6,77 zł i 6,39 zł.

Przeczytaj także:

Rosja wypuszcza na swój rynek podróbki Coca-Coli, Sprite i Fanty

Co internauci wpisywali w Google w chwili, gdy rakieta spadła w Polsce?

Największa na świecie mozaika wykonana z bochenków chleba

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Coca-Cola | Sprite

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy