Reklama

Ile kosztuje Spotify w 2022 roku? Ceny dla studentów, plany Duo i Rodzina

Spotify to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych w Polsce. W jego ofercie znajduje się kilka planów, spośród których użytkownik może wybrać w zależności od upodobań. Który z nich będzie najlepszy dla rodziny, a który dla studenta? Ile kosztuje Spotify w 2022 roku?

Spotify za darmo

Jest dobra informacja dla tych, którzy chcą słuchać muzyki nie płacąc za to ani grosza. Szwedzki serwis Spotify za darmo jest możliwy dzięki usłudze freemium. Spotify oferuje swoje podstawowe usługi bezpłatnie, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do ponad 60 milionów nagrań muzycznych i podcastów. Ich liczba rośnie z dnia na dzień i zbliża się do 70 milionów. 

Spotify za darmo ma spore ograniczenia. Chociaż podstawowe konto nic nie kosztuje, to korzystając ze Spotify za darmo, utwory użytkownika będą przerywane reklamami. Te bywają mocno irytujące, a nad posłuchaniem konkretnych utworów trzeba mocno się zastanowić. W Spotify za darmo ograniczona jest możliwość pomijania utworów. Podczas jednej godziny słuchania można pominąć maksymalnie sześć utworów

Reklama

To nie jedyne ograniczenia. Spotify za darmo nie pozwala na pobranie ulubionych utworów, a odtwarzanie dowolnych utworów z playlist jest niedostępne. Jakość dźwięku Spotify za darmo na pewno nie zadowoli melomanów. W tej wersji Spotify pozwala ustawić jakość dźwięku na jakość automatyczną, która zależy od jakości połączenia internetowego, jakość niska to około 24 kbit/s, średnia to około 96 kbit/s, a jakość wysoka to około 160 kbit/s.

Spotify dla studentów. Ile kosztuje?


Szwedzka platforma streamingowa w swojej ofercie nie zapomina o tych, którzy uczą się na uczelniach wyższych. Oferta Spotify dla studentów kosztuje 9,99 zł za miesiąc użytkowania. Jakie są warunki skorzystania z tej oferty? Aby słuchać muzyki potrzebna jest aktualna legitymacja studencka, która uprawnia do zniżki. Niestety Spotify dla studentów nie jest dostępna dla tych użytkowników, którzy wcześniej korzystali już z wersji premium. 

Co zawiera Spotify dla studentów? Studenci wykupując ten pakiet mogą liczyć na słuchanie muzyki bez reklam, dostępu do całej biblioteki Spotify oraz odtwarzanie muzyki w trybie offline, gdziekolwiek użytkownik się znajduje. Oferta Spotify dla studentów jest dedykowana tylko dla jednego konta. Jej zaletą jest także to, że dzięki usłudze student może słuchać każdego utworu w lepszej jakości. 

Spotify Individual. Oferta dla nie lubiących się dzielić

Kolejna oferta skierowana jest dla osób, które same będą korzystać z serwisu. Spotify Individual za miesiąc użytkowania kosztuje 19,99 zł. Na co pozwala Spotify Individual? Tutaj możliwości są identyczne, jak w przypadku Spotify dla studentów. Wykupując Spotify Individual użytkownik ma dostęp do muzyki bez reklam może jej słuchać w trybie offline, gdziekolwiek się znajduje. 

Spotify Individual także można wcześniej wypróbować za darmo i upewnić się, że aplikacja spełnia nasze wymagania. Jeżeli mowa o tych dotyczących jakość muzyki, to oprócz czterech podstawowych, dostępnych w darmowej wersji, Spotify Individual gwarantuje bardzo wysoką jakość odtwarzania. Ta to odpowiednik około 320 kbit/s. Jakość odtwarzania podcastów na dowolnym urządzeniu wynosi około 96kbit/s, a w przypadku odtwarzacza internetowego jakość to około 128kbit/s.

Spotify Duo. Jak działa i ile kosztuje?

Spotify Duo to oferta dla, jak sama nazwa wskazuje, dwóch osób. Z założenia jest to plan zniżkowy dla dwóch osób, ale mieszkających razem. Jego koszt to 24,99 zł za miesiąc po okresie promocyjnym. Oprócz oferty, z której korzysta indywidualny użytkownik Spotify, Duo proponuje playlistę dla dwojga z regularnie aktualizowaną muzyką, którą lubią obaj użytkownicy - tak zwaną Duo Mix.

Jak działa Spotify Duo? Rejestracji dokonuje osoba, która chce być zarządcą planu. Można skorzystać z obecnego konta, lub założyć nowe. Osoba aktywująca plan Duo może zajmować się płatnościami, ustawiać adres, a także zapraszać i usuwać członków. Każda osoba w Spotify Duo korzysta z własnego konta, więc nikt nie udostępnia hasła i każdy zachowuje własną zapisaną muzykę i playlisty. Te użytkownicy mogą sobie udostępniać, by tworzyć wspólną bibliotekę.

Spotify Rodzina. Cena kilkuosobowego pakietu

Spotify w swojej ofercie nie zapomniał o dużych rodzinach. Aż sześć kont dostępnych jest w planie Spotify Rodzina. Zasada użytkowania jest podobna jak w przypadku Spotify Duo - plan rodzinny jest skierowany dla osób mieszkających pod tym samym adresem. Koszt Spotify Rodzina to 29,99 zł za miesiąc użytkowania

Spotify Rodzina oferuje muzykę bez reklam, w trybie offline i na żądanie, ale w tej ofercie znajduje się także opcja Family Mix. To playlista dla całej rodziny z regularnie aktualizowaną muzyką, którą lubią wszyscy użytkownicy. Dodatkowo w planie Spotify Rodzina istnieje funkcja blokowania wulgarnych treści. 

Jak zrezygnować ze Spotify?

Jeżeli użytkownik chce zrezygnować z tego, co proponuje Spotify, należy wejść na swoje konto na komputerze lub telefonie. Następnie należy wejść w ustawienia, które znajdują się obok zdjęcia profilowego. Następnie należy kliknąć "Zobacz konto", po czym użytkownik zostaje przekierowany do przeglądarki internetowej. Tu należy wejść w "Informacje o koncie". Tak samo można zrobić wchodząc na Spotify od razu przez przeglądarkę. 

Jeżeli chcemy zrezygnować ze Spotify i mieć pewność, że z naszego konta nie będą pobierane opłaty za subskrypcję, należy w zakładce "Informacje o koncie" kliknąć w "Zmień plan". Tu należy wybrać opcję "Anuluj premium". Tyle wystarczy, by zrezygnować ze Spotify. Rezygnacja z opcji premium oznacza powrót do słuchania muzyki z reklamami bez możliwości nieograniczonego przewijania utworów.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: spotify | Spotify Premium | Spotify Free | Tidal | serwis streamingowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama