Reklama

Jak pobrać film z YouTube. 5 sposobów na ściąganie plików

YouTube z biegiem lat stał się jedną z największych baz rozrywki. Znajdziemy tam praktycznie wszystko: od śmiesznych filmików, przez wiadomości z kraju i ze świata, po kanały edukacyjne i filmy. Będąc online, nie mamy problemu, aby do nich dotrzeć. Nie zawsze jednak mamy dostęp do sieci, dlatego warto pomyśleć o wcześniejszym pobraniu interesującej nas pozycji. Oto 5 sposobów na ściąganie plików z YouTube, które są całkowicie legalne!

  • Zdarza się tak, że znajdujemy na YouTube nagranie wideo, do którego chcielibyśmy mieć stały dostęp. Nawet, jeśli chwilowo nie będziemy mieć połączenia z Internetem. 
  • Co wtedy robić? Warto zastanowić się nad pobraniem filmu bezpośrednio na swój dysk.

Pobieranie filmu z YouTube. Czy to jest legalne?

Temat legalności jest bardzo ważny pod kątem pobierania jakichkolwiek plików z sieci. Zgodnie z polskim prawem, możemy wykorzystywać udostępnione materiały, pod warunkiem, że pochodzą one bezpośrednio od twórcy. 

Warto również pamiętać o tym, że prawo działa na naszą korzyść wyłącznie w momencie, kiedy używamy pobranych plików na własny użytek. 

Reklama

Nielegalne jest udostępnianie pobranych plików innym bez zgody właściciela praw autorskich.

Jak pobrać film z YouTube bezpośrednio ze strony


Pobieranie filmu z YouTube zostało mocno ułatwione przez samych właścicieli serwisu. Wszystko za sprawą usługi YouTube Premium. Jest to płatna subskrypcja (29.33 zł miesięcznie), dająca dostęp do filmów bez reklam i aplikacji YouTube Music. 

Posiadając płatny dostęp do YouTube, mamy również możliwość pobierania plików z poziomu aplikacji mobilnej. 

Wchodząc na konkretny filmik w aplikacji, możemy bardzo szybko dowiedzieć się, czy jest on dostępny do pobrania. W odtwarzaczu na telefonie, pod filmem powinien pojawić się przycisk "Pobierz". Jeśli go tam nie ma, warto poszukać w zakładce "Więcej", która również znajduje się obok opcji polubienia i udostępniania. Gdy film zostanie już pobrany, ikonka obok opcji "Pobierz" zmieni się z koloru szarego na niebieski. 

Plik nie będzie jednak widoczny w galerii na naszym smartfonie, gdyż pobrane nagrania są zaszyfrowane i można je odtworzyć wyłącznie w aplikacji YouTube.

Jak pobrać film z YouTube. Popularne strony internetowe

Jeśli zależy nam na pobraniu plików z YT bezpośrednio na komputer, warto zastanowić się nad skorzystaniem z przeglądarkowych aplikacji. Dzięki temu możemy z nich korzystać niezależnie od systemu operacyjnego komputera (Windows, Mac czy Linux). Wśród takich stron należy wymienić:

  •          ClipConventer.cc
  •          Freemake.com
  •          2conv.com

W przypadku każdej z wymienionych stron proces pobierania jest podobny. Po wejściu w dany adres wita nas strona główna z paskiem do wklejenia adresu filmu. Wybieramy format pliku i klikamy "Dalej" lub "Konwertuj". Po tym czekamy, aż pojawi się gotowy plik do pobrania. Należy jednak pamiętać, że część linków może być zablokowana przed pobieraniem.

Darmowe programy na komputer do pobierania filmów z YouTube


Oprócz pobierania filmów z YT z poziomu przeglądarki możemy również korzystać z aplikacji zewnętrznych. W porównaniu do opcji przeglądarkowych, programy komputerowe są bardziej przejrzyste i często mamy z nich bezpośredni odnośnik do naszej bazy plików. Wśród programów komputerowych znajdziemy:

  •          MediaHuman YouTube Downloader (działa na Windows, Mac i Linux),
  •          iTubeGo (do pobrania na Windows, Mac oraz Android),
  •          ByClickDownloader (dostępny wyłącznie na Windows).

Jak zacząć korzystać z tych programów? Najpierw należy wejść na stronę główną danej aplikacji, gdzie trzeba wybrać system operacyjny i kliknąć przycisk "Pobierz". Po pobraniu pliku, klikamy na niego celem uruchomienia instalacji i wybieramy miejsce, gdzie program ma zostać zapisany. Później wystarczy uruchomić program, aby móc korzystać ze wszystkich możliwości, jakie dają nam YT downloadery.

Darmowe aplikacje na smartfony do pobierania filmów z YouTube

Skoro istnieją aplikacje pozwalające pobierać filmiki z YouTube na komputer, to taka możliwość musi istnieć również w przypadku telefonów komórkowych. Niestety nie znajdziemy jej w oficjalnych sklepach z oprogramowaniem (Apple Store czy Google Play). Za taki stan rzeczy odpowiada kwestia weryfikacji każdego z programów pod kątem jego legalności oraz ewentualnych wirusów. 

Musimy ich szukać w innych, zewnętrznych bazach z aplikacjami, gdzie twórcy dzielą się swoimi programami.

Działanie aplikacji mobilnych jest podobne do wersji komputerowych. Dobrze jest pomyśleć nad skorzystaniem z takiego programu, który działa z jednym i drugim urządzeniem (jak wspomniane iTubeGo). Interfejsy programów nie różnią się znacznie w wersji PC oraz smartfonowej. Dzięki temu łatwiej będzie nam się odnaleźć z obsługą na kolejnym urządzeniu. 

Jak pobrać muzykę z YouTube?

YouTube jest ogromną bazą muzyki. Jeśli pragniemy zrobić sobie playlistę, którą bez dostępu do sieci również możemy odsłuchać, pobierzmy piosenki, które nam się podobają.

Z muzyką pobieraną z YouTube jest podobnie jak przy pobieranych filmach. Osoby, które mają YouTube Premium mogą pobierać muzykę w aplikacji YouTube Music na wbudowaną "playlistę offline". Jest też opcja skorzystania ze wspomnianych wcześniej konwerterów, w których to wybieramy format pliku "MP3" i czekamy, aż utwór pobierze się w formie pliku audio.

Zobacz video:


Czytaj także:
Nowe taktyki cyberprzestępców
Coraz większe problemy w Sony

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: youtube | pobieranie plików | poradnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy