Kiedy Samotnia przyjmie na noc turystów? Podano kluczowy termin

Samotnia ma od niedawna nowych dzierżawców i obecnie popularne schronisko górskie w Karkonoszach funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Wkrótce ma to ulec zmianie i będzie możliwe nocowanie w Samotni. Spółka Wysoka II z Zakopanego obecnie przygotowuje obiekt nad Małym Stawem dla odwiedzających.

Samotnia to jedno z najbardziej rozpoznawalnych schronisk górskich w Polsce, które znajduje się nad Małym Stawem w Karkonoszach. Obecnie placówka funkcjonuje w ograniczonym zakresie, co jest wynikiem przejęcia jej przez nowego dzierżawcę, zakopiańską spółkę Wysoka II. Kiedy będzie można tam ponownie nocować?

Samotnia w Karkonoszach umożliwi nocowanie w czerwcu

Obecnie nowi dzierżawcy Samotni, którzy przejęli schronisko nad Małym Stawem w zeszłym tygodniu, oferują możliwość zakupu przekąsek. W przyszłym tygodniu zostanie uruchomiona kuchnia i będą serwowane ciepłe posiłki. Wymaga to pewnych prac, bo placówka jest pozbawiona wyposażenia, które należało do przebywającej tam od kilkudziesięciu lat rodziny Siemaszków. Opuściła ona to miejsce po 58 latach.

Reklama

Grzegorz Błaszczyk, prezes spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK stwierdził, że Samotnia zacznie ponownie przyjmować gości na noc od połowy przyszłego miesiąca. Związane to jest z remontem, nad którym pieczę sprawuje konserwator zabytków.

Schronisko górskie od lat zarządzane przez rodzinę Siemaszków

Samotnia od dawna miała jednych włodarzy. Popularne schronisko górskie było od 58 lat zarządzane przez rodzinę Siemaszków, która opuściła placówkę w zeszłym tygodniu. Wywołało to istną burzę wśród turystów, którzy bardzo cenili sobie to miejsce przez lata.

PTTK w zeszłym roku zdecydowało się odrzucić ofertę dzierżawy rodziny Siemaszków. W ten sposób powstała inicjatywa "Ratujmy Samotnię 2023", co jednak na niewiele się zdało. Co prawda pobyt dzierżawcom przedłużono o kolejne miesiące, ale w międzyczasie ogłoszono nowy przetarg, który wygrała spółka Wysoka II z Zakopanego.

Firma ta zarządza m.in. tatrzańskim schroniskiem Murowaniec, które to jednak obecnie bardziej przypomina hotel. Turyści skrytykowali te zmiany i obawiają się, że podobny los spotka Samotnię, choć zapewnia się, że tak nie będzie. To jednak zweryfikuje czas.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Karkonosze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy