Nie zastanawiaj się nad tym, co chcesz na obiad - po prostu naciśnij przycisk!

Ten przycisk to dość niecodzienny pomysł, który zdecydowanie ma moc. Nie taką, która spowoduje przejęcie władzy nad światem, ale i tak chętnie bym z niego czasem skorzystała. Za pomocą jednego kliknięcia odejmiemy sobie kłopotu związanego z wymyśleniem, co powinniśmy zjeść na obiad oraz z koniecznością pójścia na zakupy. Brzmi aż za dobrze, więc... jak to działa?

Regularne wymyślanie tego, co przyrządzić na obiad, wymaga od nas dużo kreatywności, czasu, prawdopodobnie także posiadania kilku książek kucharskich lub umiejętnego przeszukiwania portali z przepisami. Szczególnie kłopotliwe może to być dla ludzi zajętych czy stawiających pierwsze kroki w kuchni. Nie wspominając już o tych, dla których podejmowanie decyzji to prawdziwie trudny orzech do zgryzienia. Jak się jednak okazuje, jest na to rozwiązanie.

Naciskasz i jest!

Wpadła na nie szwedzka firma o nazwie Kavall, która dostarcza artykuły spożywcze do domów klientów. Wybrani użytkownicy aplikacji dostali fizyczny przycisk z napisem "Unplan". Po jego naciśnięciu urządzenie losowo wybiera przepis i zleca dostarczenie potrzebnych do jego wykonania składników w ciągu 10 minut. Dostawcy mają przyjeżdżać rowerem. Ci, którzy przycisku nie otrzymali, mogą skorzystać z funkcji poprzez aplikację. Opcja dostępna jest na terenie Sztokholmu, Göteborga, Malmö i Oslo. Aktualnie przeprowadzane są testy jej działania - losowanie przepisu będzie możliwe przez ograniczony czas.

Reklama

Aplikacja Kavall dostępna jest na urządzeniach z iOS-em oraz Androidem.

Pomysł dostarczania gotowych zakupów oraz przepisów potrzebnych do przyrządzenia ciekawych, nowych dań nie jest nowością. Z tego rozwiązania korzysta np. popularna w wielu krajach firma Hello Fresh, z tą jednak różnicą, że dania wybieramy sami z odpowiednim uprzedzeniem. W przypadku Kavall niezaprzeczalną zaletą jest brak konieczności zastanawiania się nad tym, na co faktycznie mamy ochotę oraz planowania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy | jedzenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy