Pasażerowie wybrali. Znamy najlepsze i najgorsze lotniska w Polsce
Serwis fly4free opublikował tegoroczną edycję swojego zestawienia najlepszych i najgorszych lotnisk w naszym kraju. Gdzie podróżujący czują się najlepiej, a które porty lotnicze lepiej omijać, żeby wymarzony urlop nie zaczął się koszmarnie? Sprawdźmy!
fly4free, czyli serwis specjalizujący się tematyce okazji turystycznych, przygotował swoje drugie zestawienie najlepszych i najgorszych lotnisk w naszym kraju. Aby lista była jak najbardziej obiektywna, bazą są oceny i opinie wystawione przez podróżujących w serwisie Google. Wnioski? Trochę się zmieniło względem ubiegłego roku i podczas gdy w 2024 na pozycji lidera mieliśmy dwa porty lotnicze z taką samą średnią oceną 4.4 (w 5-stopniowej skali), czyli Wrocław i Rzeszów, tylko jeden z nich utrzymał pierwsze miejsce.
Najlepsze lotniska w Polsce
To zajmuje tym razem samodzielnie Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, który może się pochwalić średnią ocen na poziomie 4,4 - co prawda można trochę kręcić nosem, że ma on wystawionych zaledwie 4 tys. opinii, podczas gdy „Chopin” 40 tys., ale bardziej wiarygodnego źródła informacji obecnie nie ma. Pasażerowie chwalą sobie dobrą organizację lotniska, sprawne kontrole, pomocną obsługę czy całkiem atrakcyjne ceny na parkingu długoterminowym. Nie brakuje też wprawdzie minusów, które wskazują na toalety, małą liczbę miejsc dla oczekujących czy cenę kawy, ale śmiało można zakładać, że znajdziemy je przy wszystkich lotniskach, nie tylko w Polsce.
Drugie miejsce w zestawieniu zajmują aż trzy lotniska, które uzyskały średnią notę 4,3, a są to Wrocław (tu pasażerowie również chwalą sprawną organizację, czystość i „leżaki” do oczekiwania na lot w strefie wypoczynkowej, Gdańsk (na plus czystość, dobre oznakowania, sprawna, obsługa i toalety) i Warszawa-Radom, czyli najmłodszy port lotniczy na liście, chwalony za nowoczesność, obsługę i dodatkowe usługi.
Najgorsze lotniska w Polsce
A co na drugim końcu zestawienia, jak wygląda „podium” najgorszych portów lotniczych w naszym kraju? Trzecie miejsce od końca zajmuje lotnisko Szczecin-Goleniów ze średnią ocen 3,6, które uznawane jest już za mocno przestarzałe, a przedostatnia pozycja należy do portu lotniczego w Katowicach, który ma średnią ocen 3,5.
Niechlubne ostatnie miejsce ponownie zajmuje jednak port lotniczy w Modlinie ze średnią ocen na poziomie 3,0, która oznacza, że podczas wizyty na tym lotnisku może być różnie. Zwłaszcza że jest ono popularnym wyborem podróżujących i ma już 11,5 tys. ocen. A jedna z nowszych nie nastraja zbyt optymistycznie:
Kolejny przybytek zwany "portem lotniczym" który jest stanem umysłu. Za każdym razem jest coraz gorzej i absurd goni kolejny absurd.
Najlepsze i najgorsze lotniska w Polsce (za fly4free.pl):
1. Rzeszów-Jasionka (średnia ocena 4,4)
2. Wrocław (4,3)
2. Gdańsk (4,3)
2. Port Lotniczy Radom (4,3)
5. Lotnisko Chopina (4,2)
6. Zielona Góra-Babimost (4,1)
6. Lublin (4,1)
6. Olsztyn-Mazury (4,1)
6. Kraków (4,1)
10. Bydgoszcz (3,9)
11. Łódź (3,8)
12. Poznań (3,7)
13. Szczecin (3,6)
14. Katowice (3,5)
15. Modlin (3,0)
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 88 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!