Święcące bloki skalne? Nie, to nowy hotel w Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska konsekwentnie realizuje zapowiedziany projekt Neom, który będzie obejmował 10 regionów o różnych funkcjach, od przemysłu po turystykę. Teraz ujawniony został siódmy region Siranna. Ma zapewnić kontakt z naturą i odpoczynek od zgiełku codziennego życia.

Arabia Saudyjska ujawniła wizualizacje kolejnej inwestycji megaprojektu Neom o nazwie Siranna. Zaprojektowana przez australijskie biuro architektoniczne Woods Bagota inwestycja będzie obejmowała 35 prywatnych apartamentów i 65-pokojowy hotel. Cały obiekt pomyślany został tak, by "wtapiać się w sąsiednia górę".

Siranna: Luksusowy hotel i rezydencje nad Zatoką Akaba

Siranna, najnowszy region, który został ogłoszony w ramach rozwoju projektu Neom w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej, będzie zlokalizowany nad zatoką Akaba. Dotrzeć tam można jedynie od strony wody.

Tworząc wizję projektu Siranny, architekci potraktowali priorytetowo minimalną ingerencję w przyrodę. Architektura widocznie nawiązuje do otaczającego krajobrazu, płynnie wtapiając się w otaczające góry i roślinność. Składająca się z wysokich kamiennych filarów wyrzeźbionych w zboczu góry zaciera granice między górą a budynkiem. Sześciokątny w przekroju kształt przywodzi na myśl skały bazaltowe, choć brązowy kolor bardziej przypomina piaskowiec. Goście hotelu podróżując transportem wodnym do zacisznej zatoki, będą przemieszczać się przez naturalne formacje skalne, zanim dotrą do celu.

Reklama

Miejsce, w którym odpoczniesz

Siranna kładzie nacisk na relaks, zapewniając gościom oraz mieszkańcom miejsce, w którym można uciec od codziennego zgiełku i hałasu. Do dyspozycji będą oni mieli kilka restauracji, klub plażowy, spa i najnowocześniejsze zaplecze odnowy biologicznej. Miłośnicy przyrody będą mogli odkrywać kręte szlaki pieszo lub konno, zanurzając się w krajobrazie łączącym góry, morze i wadi (suche formy dolinne występujące na obszarach pustynnych, które podczas opadów wypełniają się wodą).

Arabia Saudyjska ujawniła większość regionów Neomu

W pierwszej kolejności poznaliśmy trzy ośrodki - flagowy projekt The Line, ośrodek sportów zimowych Trojena oraz region portowy Oxagon, w którym będzie dominował przemysł zaawansowanych technologii. Następnie ujawniono wyspiarski kurort Sindalah (w międzyczasie poinformowano o budowie kolejnych obiektach w kurorcie narciarskim takich jak futurystyczna platforma widokowa czy hotel o wyglądzie lodowej igły) i piąty w kolejności - Leyja.

W drugiej połowie listopada Neom ujawnił szósty region Epicon, który wygląda niczym kadr z filmu science - fiction. Siranna jest siódmym projektem w kolejności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: neom | Arabia Saudyjska | Architektura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy