To będzie gigantyczny park rozrywki! Powstanie na nieczynnej platformie wiertniczej

Arabia Saudyjska przystąpiła do wielkiej budowy w zatoce Perskiej /Ferrari Press /East News

Reklama

Nie tylko Dubaj i Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Doha w Katarze będą chciałby przyciągać przybyszów z całego świata. Do gry wchodzi Arabia Saudyjska z pomysłem, jakiego jeszcze nie było na świecie. Starą platformę wiertniczą na środku morza zamienią w gigantyczny park rozrywki z hotelem, basenami i nawet kolejką górską. W regionie Zatoki Perskiej rywalizacja o zagranicznego turystę zdaje się wchodzić na zupełnie nowy poziom.

Saudowie wyraźnie pozazdrościli sąsiadom sukcesów w branży turystycznej. Największy kraj Półwyspu Arabskiego również planuje zaoferować zagranicznym turystom atrakcje, jakich nie ma nigdzie indziej na świecie.

Park rozrywki ma być otwarty dopiero w 2025 roku. Inwestycja jest częścią szerszej strategii Arabii Saudyjskiej, aby stać się turystycznym liderem regionu do 2030 roku.

Arabia Saudyjska. Park rozrywki w zatoce Perskiej

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków saudyjskiego funduszu inwestycyjnego. Park, który będzie nazywać się The Rig, zaoferuje turystom pobyt w jednym z trzech hoteli dysponujących łącznie 800 pokojami.

Reklama

Na miejscu również będziemy mieli 11 restauracji do wyboru - wszystkie połączone mostami platformowymi. Skorzystamy nawet z przejażdżki kolejką górską.

Atrakcji w parku rozrywki będzie bardzo dużo: baseny ze zjeżdżalniami, skoki na bungee i nurkowanie. Na bardziej majętnych gości będzie czekała możliwość przylotu helikopterem oraz przystań dla superjachtów z 50 miejscami do cumowania.

Arabia Saudyjska buduje park rozrywki. Oaza luksusu w Zatoce Perskiej

Pierwszych gości w The Rig zobaczymy dopiero za cztery lata, ale już dzisiaj wiadomo, że budowy nic nie zatrzyma. Jej finansowanie ze specjalnego funduszu Arabii Saudyjskiej zostało niedawno potwierdzone.

Arabia Saudyjska zainwestuje pieniądze nie tylko w egzotyczny, gigantyczny park rozrywki na platformie wiertniczej. Niedaleko stolicy, Rijadu, powstanie największe miasto rozrywki na świecie, które przyćmi swoim ogromem nawet Disney World. Znajdzie się tam miejsce m.in. dla najszybszego rollercoastera, który rozpędzi się aż do 250 kilometrów na godzinę!

Arabowie od 2022 roku otworzą więcej bezpośrednich połączeń lotniczych z USA, zachęcając Amerykanów do turystyki w tym kraju. Można śmiało stwierdzić, że Arabia Saudyjska bardzo odważnie zaczyna walczyć o zagranicznego turystę, zwłaszcza tego z grubszym portfelem.

Przeczytaj też: 

Superjacht z automatycznymi żaglami. Powstał nowy projekt

Jak dolecieć z Warszawy do Dubaju?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Arabia Saudyjska | parki rozrywki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy