Chiny wyniosły w kosmos tajemniczy obiekt

Chiński rząd wysłał na ziemską orbitę samolot kosmiczny o nazwie "Shenlong" ("Boski Smok"). Ta tajemnicza maszyna realizuje misje dla armii. Analitycy uważają, że Pekin może rozmieszczać w kosmosie broń na potrzeby wojny z Tajwanem.

Chiny wyniosły w kosmos tajemniczy pojazd. "To element wojny"
Chiny wyniosły w kosmos tajemniczy pojazd. "To element wojny"123RF/PICSEL

Chiński samolot kosmiczny o nazwie "Shenlong" ("Boski Smok") to kopia amerykańskiego bezzałogowego wahadłowca kosmicznego Boeing X-37B. Pekin dzięki temu pojazdowi może rozwijać swoją wojskową infrastrukturę w kosmosie. Analitycy Pentagonu nie mają wątpliwości, że Chiny po cichu eksperymentują z zaawansowaną bronią zdolną do niszczenia satelitów lub umożliwiającą komunikację na duże odległości.

Władze nie ukrywają, że na ogromną skalę przygotowują się do militarnego starcia z armią Tajwanu. Wówczas wrogowie w postaci np. Japonii czy Stanów Zjednoczonych, którzy pomogą Tajwanowi, będą na celowniku armii. Takie technologie wojskowe w trakcie wojny będą na wagę złota, by zwiększyć przewagę wojska. Pekin uznaje Tajwan za swoją zbuntowaną prowincję, którą zamierza włączyć do swojego obszaru panowania do końca lat 20.

Chiny wyniosły w kosmos tajemniczy pojazd

Wcześniejsze misje tego tajemniczego pojazdu Chiny zrealizowały w 2020 i 2022 roku. Ostatnia z nich trwała 276 dni. Obecna misja chińskiego samolotu kosmicznego "Shenlong" rozpoczęła się 14 grudnia 2023 roku. W tym samym miesiącu z ładowni samolotu kosmicznego uwolniono sześć tajemniczych obiektów. Zostały one sklasyfikowane pod nazwami OBIEKT A, B, C, D, E i F. Amatorzy obserwacji kosmicznych śledzą je i udało się zarejestrować pewne sygnały.

Jednak dopiero teraz władze w Pekinie zdecydowały się uwolnić z pokładu pojazdu największy jak dotąd tajemniczy obiekt. Został on skatalogowany pod numerem 59884. Analitycy sądzą, że chiński wahadłowiec niebawem może powrócić na Ziemię. Świadczyć o tym może kilka faktów.

Chiński wahadłowiec jest elementem rozwoju wojsk kosmicznych

Otóż przed ostatnim powrotem pojazdu, doszło do zmiany orbity i wypuszczenia małego urządzenia. Nie jest jasne, czym może ono być, ale jest wielce prawdopodobne, że to system monitorowania zmiany orbity lub komunikacji związane właśnie z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas powrotu na Ziemię.

Naukowcy z NASA jakiś czas temu przyznali, że Chińska Agencja Kosmiczna wykonuje różne eksperymenty w kosmosie, które mają na celu wysłanie taikonautów na naturalnego satelitę naszej planety do roku 2030. Państwo Środka zamierza też zbudować tam pierwsze bazy w celu rozpoczęcia ery kosmicznego górnictwa.

Chiny chcą zmienić Księżyc w wielką kopalnię

Obecnie Chiny są pionierem w badaniach Księżyca. Udało im się w trakcie ostatnich misji dostarczyć na Ziemię pewną ilość niezwykle cennego izotopu hel-3, który może zrewolucjonizować energetykę jądrową na Ziemi. Od kilku dni na powierzchni naturalnego satelity naszej planety znajduje się nowy lądownik o nazwie Chang'e-6. Jego rolą jest pobranie próbek księżycowego gruntu z niewidocznej z Ziemi części Księżyca.

Rolnictwo przyszłości. Białko wytwarzane w laboratorium niemal „z powietrza”INTERIA.TVAFP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas