Niszczą najpotężniejsze rosyjskie czołgi za pomocą dronów z granatami

Siły Zbrojne Ukrainy pokazały na najnowszym materiale filmowym, jak w spektakularny sposób niszczą za pomocą dronu najlepsze rosyjskie czołgi biorące udział w wojnie w Ukrainie.

Siły Zbrojne Ukrainy pokazały na najnowszym materiale filmowym, jak w spektakularny sposób niszczą za pomocą dronu najlepsze rosyjskie czołgi biorące udział w wojnie w Ukrainie.
Ukraińcy niszczą najpotężniejsze rosyjskie czołgi za pomocą takich dronów /@Osinttechnical /Twitter

Najlepsze rosyjskie czołgi w Ukrainie, czyli T-90M, nie mają żadnych szans ze sportowymi dronami R18, które są wysyłane na karkołomne misje i za każdym razem spisują się na medal. Najnowszy atak na rosyjskiego okupanta miał miejsce na wschodzie Ukrainy.

SZU używają do przeprowadzenia ataku pojedynczego dronu typu R18. Jest on w stanie przenieść do pięciu sztuk RKG-3 lub jedną PG-7VL. Te pierwsze to zmodyfikowane granaty przeciwpancerne, które bez problemu mogą penetrować pancerz pojazdów o grubości do 125 mm swoim ładunkiem o masie 1,07 kg. Tymczasem pociski kumulacyjne w tandemie (PG-7BR i VR) mogą przebijać pancerz reaktywny jednym strzałem.

Reklama

Domowej roboty drony kamikadze niszczą rosyjskie czołgi

Drony R18 zostały zbudowane przez ukraiński oddział Aerorozvidka. Idealnie nadają się do ataku na cele podczas nocy. Wielowirnikowce wyposażono bowiem w zaawansowane systemy termowizji. Na swoich pokładach mogą przenosić lekkie granaty, dzięki którym mogą niszczyć czołgi czy pojazdy opancerzone.

T-90M to najnowsza, zmodernizowana wersja rosyjskiego czołgu podstawowego T-90 (wdrożenie w 1993 roku), która powstała w Biurze Konstrukcyjnym Budowy Maszyn Ciężkich (KBTM) w wyniku pracy rozwojowej o kryptonimie "Proryw-3". Na pokładzie T-90M pojawiła się zmodernizowana armata gładkolufowa 2A46M-5 kal. 125 mm wraz z nowym systemem kierowania ogniem oraz zdalnie sterowanym modułem uzbrojenia z karabinem maszynowym na stropie wieży.

Nie zabrakło też wzmocnienia opancerzenia z montażem modułów nowego pancerza reaktywnego "Relikt" na kadłubie i wieży oraz pancerza prętowego z tyłu. T-90M ma również nową, spawaną wieżę o zmienionej konstrukcji. Zainstalowano także nowy silnik wysokoprężny W-92S2 o mocy 1130 KM z automatyczną przekładnią oraz generatorem APU.

Skomentuj ten artykuł na Facebooku GeekWeeka...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy