Spektakularny efekt uderzenia w system Tor pocisków z Europy

Rosjanie pokazali efekt uderzenia w system Tor-M2, pocisku dostarczonego Siłom Zbrojnym Ukrainy przez jeden z krajów NATO.

Rosjanie pokazali efekt uderzenia w system Tor-M2, pocisku dostarczonego Siłom Zbrojnym Ukrainy przez jeden z krajów NATO.
Niesamowity efekt uderzenia w rosyjski system Tor pocisków z Europy /Twitter /123RF/PICSEL

Rosyjska armia rzadko publikuje zdjęcia zniszczonych przez Ukraińców systemów militarnych. Tym razem jednak stało się inaczej, dzięki czemu możemy ocenić straty ponoszone przez oddziały okupanta. W sieci pojawiły się bowiem zdjęcia, na których możemy zobaczyć efekt uderzenia w system Tor-M2 pocisku dostarczonego Siłom Zbrojnym Ukrainy przez jeden z krajów NATO.

Pancerz przeciwlotniczego Tor-M2, czyli systemu który przeznaczony jest do zwalczania środków uderzenia powietrznego na bliskim dystansie, został przebity na wylot. Pocisk nie tylko poczynił ogromne spustoszenie wewnątrz pojazdu, ale również mógł zabić lub zranić załogę.

Reklama

Kinetyczne penetratory niszczą rosyjskie pojazdy w Ukrainie

Prawdopodobnie mamy tutaj do czynienia z pociskiem typu kinetycznego penetratora. W ostatnich tygodniach, Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały sporo amunicji najróżniejszego typu. Wśród nich znalazły się właśnie kinetyczne pociski Bonus i SMArt 155.

Pociski te należą do systemów amunicji kasetowej. Co ciekawe, posiadają one samonaprowadzającą głowicę, bazującą na sensorze podczerwieni, zwykłym radarze lub bardziej zaawansowanym systemie LiDAR. Pocisk mógł sam wybrać odpowiedni cel, chwilę później doszło do detonacji głowicy i sam kinetyczny penetrator z prędkością ponad 7200 km/h uderzył w cel.

W tym przypadku był to system Tor-M2. Penetrator swoją energią kinetyczną, wytworzoną w trakcie uderzenia, przebił praktycznie cały pancerz pojazdu, wyłączając go z użytkowania na froncie. Tutaj nie można nie wspomnieć, że pocisk o nazwie Bonus bez problemu może przebić 140 mm stali pancernej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tor-M2 | bonus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy