14 trików na Androida, które pokochasz w 2023 roku
Rok 2022 był całkiem niezły dla Androida. Google wypuściło Pixela 7, nie należy też zapominać o Androidzie 13. Sprawdzamy więc, jakie tajemnice skrywa system oraz jakie triki w 2023 roku powinien znać każdy właściciel smartfona. Jest ich cała lista. Wybraliśmy 16 najciekawszych propozycji, które z pewnością dołączą do waszych ulubionych.
Chociaż nie zachęcamy, by rzucać inwektywy w stronę niewinnego urządzenia, Google umożliwia to swoim użytkownikom, dodając tym samym narzędziu odrobiny pikanterii. Wystarczy w dosadny sposób powiedzieć Asystentowi Google, żeby "przestał", a zaraz zamilknie. Oczywiście nie musisz od razu go wyzywać. Wszystko czego potrzebuje, to słowo "stop".
Przez lata użytkownicy Androida byli nękani reakcjami Tapback w iMessage. Jeśli użytkownik iPhone'a polubił lub wysłał serduszko do wiadomości, nie pojawiła się ona jako ikona odwrotności w Androidzie. Zamiast tego była to nowa wiadomość jak "Ani spodobało się: "Czy chcesz iść dziś wieczorem do kina?".
Wiadomości nie do zniesienia zostały naprawione przez Google. W jaki sposób? Serce na iOS to uśmiechnięta buzia z oczami serca na Androida. Pytanie to myśląca emotka. Wykrzyknik na iOS to buzia z otwartymi ustami. Z kolei śmiech to na Androidzie buzia ze łzami radości.
Jedną z lepszych funkcji systemu Windows 11 jest możliwość uruchamiania aplikacji na Androida. Ta jest realizowana dzięki Amazon Appstore. Platforma trafiła do Sklepu Microsoftu i na początku to właśnie ją należy pobrać. Później z poziomu Amazon Appstore należy pobrać interesujące nas oprogramowanie.
To wyjątkowa zamiana, ponieważ jest wiele świetnych aplikacji na Androidzie, które nie mają komputerowych odpowiedników. Dlatego możliwość zainstalowania i uruchomienia takich programów na PC z Windows 11 jest dobrą zmianą.
Jeśli masz Google Pixel lub subskrybujesz Google One, możesz dodać rozmycie portretowe do dowolnego obrazu. Można to zrobić bibliotece Zdjęć Google.
O ile nie jest to nowa funkcja w przypadku portretów ludzi, to wiele wprowadza aktualizacja. Dzięki niej możliwe są rozmycia portretowe dla dowolnego obiektu.
Menedżer haseł w Androidzie ułatwia nawigację po cyfrowym życiu. Co najważniejsze, nie trzeba kupować ani pobierać dodatkowej aplikacji, aby z niej korzystać. Menedżer wiąże zaszyfrowane informacje o haśle z kontem Google. Dzięki temu zapisane dane logowania są dostępne wszędzie tam, gdzie logujemy się na swoje konto Google.
Google monitoruje także hasła i ostrzega, jeśli któreś z nich wycieknie. Jak włączyć tę funkcję? W ustawieniach przechodzimy do sekcji prywatności i wybieramy "Usługa autouzupełniania". W sekcji "Hasła" należy wybrać "Proponuj zapisywanie haseł".
Obiektyw Google umożliwia skanowanie otaczającego świata. Można w ciągu kilku sekund uzyskać informacje o wszystkim, od roślin domowych po zabytki. Najszybszy sposób korzystania Google Lens to otwarcie aplikacji Aparat. Jak łatwo skorzystać z Obiektywu Google opisujemy TUTAJ.
Jeśli masz ulubione strony, które często odwiedzasz (na przykład GeekWeek), zrób sobie przysługę. Dodaj ją do ekranu głównego Androida jako skrót.
Dzięki temu otwarcie witryny jest tak proste, jak uruchomienie aplikacji.
Google Flags to ukryte funkcje przeglądarki Chrome. Nie są oficjalną częścią przeglądarki, ale mogą zostać łatwo uruchomione przez zainteresowanych użytkowników. Dzięki Google Flags możesz robić zrzuty ekranu w trybie incognito, włączać automatyczny tryb ciemny dla stron internetowych i zwiększać wydajność witryny.
Jak włączyć Google Flags? Należy przejść do odpowiedniego menu. W pasku adresu przeglądarki należy wpisać chrome://flags. Po zatwierdzeniu pojawi nam się lista opcji, z których każdą możemy włączyć lub wyłączyć.
Każda przeglądarka gromadzi cyfrowe śmieci podczas surfowania. Gromadzą się w tak zwanej pamięci podręcznej. Ta może przyspieszyć niektóre witryny, które mogą odwoływać się do pamięci podręcznej w celu załadowania. Spowalniają jednak inne procesy przez samą liczbę obecnych bezużytecznych plików.
CZYTAJ TAKŻE: Jak wyczyścić smartfon z Androidem, żeby znów był szybki?
Android i jego aplikacje wymagają dostępu do wielu prywatnych danych. Często pobierają więcej informacji, niż to konieczne. Dlatego warto przeprowadzić mały audyt.
W ustawieniach telefonu przechodzimy do "Prywatności". Następnie w "Menedżerze uprawnień" możemy wyłączyć dostęp do informacji aplikacjom, które nie muszą wiedzieć o naszej lokalizacji, kontaktach czy aktywności.
W tym roku Google wprowadził funkcję, która pozwala zablokować karty incognito odciskiem palca. Bez odpowiedniego skanowania nikt nie będzie mógł uzyskać do nich dostępu, więc masz gwarancję prywatności.
Android 13 niesie ze sobą fantastyczną zmianę. Po aktualizacji aplikacje muszą prosić o pozwolenie na wysyłanie powiadomień, tak jak ma to miejsce w systemie iOS. Prawdopodobnie nie potrzebujesz powiadomień z większości aplikacji, dlatego warto je zablokować.
Android może mieć dynamiczną wyspę iPhone'a 14 Pro. Wystarczy pobrać dynamicSpot ze Sklepu Play. Dzięki temu każdy może mieć własną wirtualną Dynamic Island na dowolnym urządzeniu z Androidem, wraz z powiadomieniami i alertami, takimi jak w iOS.
Każdy, kto zna Apple, wie o Find My iPhone. To kompleksowe rozwiązanie do śledzenia znajomych, urządzeń i przedmiotów. Działa świetnie i jest prosty w użyciu. Szkoda więc, że nie ma oficjalnej alternatywy na Androida. Chociaż to nie do końca prawda.
Alternatywa dla Find My iPhone to Mapy Google. Wbudowana aplikacja również pozwala na śledzenie znajomych, niezależnie od tego, czy korzystają z iPhone'a, czy Androida. Nie brakuje argumentów, że Mapy Google to lepsze narzędzie niż Find My iPhone.
CZYTAJ TAKŻE:
iPhone 14 nie dla narciarzy. Jazda stokiem traktowana jest jak... wypadek!
Ruszyły wyprzedaże po świętach. Elektronika tańsza niż w Black Friday