Reklama

Apple ze wsparciem dla osób chorych na AIDS

Apple już od 15 lat angażuje się w walkę przeciw AIDS i wspiera osoby zakażone wirusem HIV. W tym roku ponownie będziemy mogli zobaczyć czerwone logo Apple na wybranych sklepach. Gigant z Cupertino z tej okazji przyszykował również specjalną ofertę.

Światowy Dzień Walki z AIDS służy jako środek do poszerzenia wiedzy i świadomości na temat choroby wywołanej wirusem HIV. Jest ona na razie nieuleczalna, choć przyjmując odpowiednie leki, można z nią dożyć sędziwego wieku. 

1 grudnia wiele organizacji rozpoczyna zbiórki i okazuje wsparcie osobom zarażonym wirusem. Do tej grupy zalicza się Apple, które już od wielu lat cyklicznie przekazuje pieniądze na walkę z chorobą i zapewnienie pomocy diagnostycznej i medycznej osobom z krajów afrykańskich.

Już 15 lat trwa współpraca Apple z organizacją (RED), której głównym celem jest pomoc w wykrywaniu AIDS i leczeniu osób z zarażonych wirusem HIV. W tym czasie producent smartfonów był autorem wielu zbiórek i cyklicznych akcji wspierających finansowo inicjatywę. W ciągu 15 lat Apple przekazało prawie 270 milionów dolarów na walkę z chorobą. Pieniądze te zostały przeznaczone na wykonanie 192 milionów testów. Dzięki tym funduszom 11 milionów nosicieli wirusa HIV uzyskało dostęp do wsparcia i opieki medycznej oraz ponad 5 milionów kobiet w ciąży mogło skorzystać terapii zapobiegających przeniesieniu się choroby na dziecko.

Reklama

Czerwone logo i produkty Apple

Apple w tym roku również zaprezentuje czerwone logo w wybranych sklepach i placówkach. Ponadto, do sprzedaży trafią urządzenia i akcesoria z serii (PRODUCT)RED w tym iPhone 13, iPhone 13 mini i Apple Watch Series 7. 

Część zysków ze sprzedaży urządzeń z tej serii zostanie przekazanych fundacji (RED). Co więcej, za każdą transakcję wykonaną z użyciem Apple Pay w Apple Store, producent przekaże dolara na walkę z AIDS. Akcja potrwa do 6 grudnia.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy