Najpierw kup nowy telefon, potem sprzedaj stary. Nigdy na odwrót

Podekscytowani zakupem nowego telefonu często jak najszybciej chcemy pozbyć się starszego modelu. Warto jednak się z tym wstrzymać, a powodów jest kilka. Przede wszystkim warto przenieść wszystkie ważne aplikacje i usługi na nowy telefon, a następnie wymazać i sprzedać stary telefon. Oto dlaczego musisz zachować swój stary telefon, dopóki nowy nie zostanie całkowicie skonfigurowany.

WhatsApp nie zadziała na nowym telefonie bez starego

Jednym z powodów, dla których warto poczekać ze sprzedażą starego telefonu, jest konfiguracja aplikacji WhatsApp. Ta już wkrótce ma zawierać funkcję ochronę konta, które będzie wymagać potwierdzenia tożsamości na starym telefonie, zanim będzie można zalogować się do WhatsAppa na nowym urządzeniu.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać logowanie bez starego urządzenia. Niemniej jednak wiemy, że WhatsApp chce dokładnie sprawdzić, czy ty... to naprawdę ty. Dlatego aplikacja poprosi o to, by na starym telefonie potwierdzić, czy chcemy zalogować się na nowym urządzeniu. Ma to uniemożliwić nieautoryzowane przeniesienie konta na inne urządzenie.

Reklama

CZYTAJ TAKŻECzy WhatsApp nas podsłuchuje? Dziwne zachowanie mikrofonu w smartfonach

Google Authenticator na nowym telefonie

Google Authenticator to narzędzie pozwalające generować kody weryfikacyjne do logowania dwuetapowego. Obsługuje wiele serwisów i wszystkie kody mamy w jednym miejscu. Co jednak zrobić, gdy kupiliśmy nowy telefon? Przede wszystkim nie wyrzucać starszego modelu, ponieważ można przenieść Google Authenticator ze swojego starego telefonu.

Sprzedaż swego starego telefonu przed skonfigurowaniem aplikacji uwierzytelniającej to utrata kodów i dostępów do kont. Natomiast wszystkie skonfigurowane konta mogą trafić od razu do nowego urządzenia i możemy go używać do weryfikacji dwuetapowych. Google wprowadził możliwość przeniesienia, a wszystko odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR ze starego urządzenia.  

Automatyczna konfiguracja z niewielkiej odległości

Zachowanie starego telefonu może również znacznie ułatwić konfigurację nowego. Na przykład Apple ma funkcję o nazwie "Szybki start". W błyskawiczny sposób można przenieść wszystkie dotychczasowe ustawienia do nowego smartfonu. Proces transferu danych odbywa się bezprzewodowo i zajmuje od kilku do kilkudziesięciu minut.

Po uruchomieniu nowego iPhone’a i umieszczeniu go obok włączonego urządzenia, z którego aktualnie korzystamy, pojawi się ekran "Szybkiego startu". Ten umożliwia użycie konta Apple ID do skonfigurowania nowego iPhone'a. Następnie należy upewnić się, czy jest to na pewno nasze konto oraz czy mamy włączone Bluetooth

CZYTAJ TAKŻE:

Jak usunąć konto Google i pocztę Gmail z telefonu?

Pilne uaktualnienie zabezpieczeń. Zainstaluj je na swoim urządzeniu Apple

Telefon wykrywa ładowarkę, ale nie ładuje baterii telefonu. Co robić?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefony | whatsapp | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy