OnePlus 10 Pro zostanie zaprezentowany już w styczniu?

Pierwszy smartfon po fuzji z OPPO zostanie zaprezentowany wcześniej niż oczekiwano. OnePlus 10 Pro może ukazać się już styczniu. Informację tę potwierdził sam CEO firmy, Pete Lau w poście na chińskiej platformie Weibo.

OnePlus już od kilku lat stosował strategię prezentacji flagowców na wiosnę i modeli T jesienią. W tym roku firma przeszła największą zmianę w swojej historii i markę przejęło OPPO. W związku z tymi zawirowaniami nie powstał jesienny model OnePlus 9T, zatem na pierwszego smartfona pod skrzydłami OPPO konsumenci muszą jeszcze poczekać.

CEO OnePlusa, Pete Lau ogłosił w poście na chińskiej platformie Weibo, że prezentacja OnePlusa 10 Pro może odbyć się jeszcze w styczniu 2022 roku. Oznacza to, że firma może porzucić również dotychczasową strategię prezentowania flagowców na wiosnę. Istnieje szansa, że jest to jednorazowe rozwiązanie, gdyż firma od dawna nie zaprezentowała urządzenia z wyższej półki.

Reklama

Jedną z technologii wspomnianych przez Pete'a Lau może być szybkie ładowanie VOOC o mocy do 125W. OPPO jest również dużo bardziej zaawansowane w kwestii fotografii, jej algorytmów i przetwarzania. OnePlus najprawdopodobniej będzie korzystał z technologii OPPO również i w tym przypadku. Oczywiście nie można zapomnieć o oprogramowaniu, gdyż marki używają różnego software’u. W przypadku OPPO jest to ColorOS, z kolei OnePlus korzysta z OxygenOS. Już wcześniej przedstawiciele firm zapowiadali, że oba zespoły odpowiedzialne za oprogramowania będą wspólnie rozwijać te systemy.

Jeśli chodzi o specyfikację, to OnePlus 10 Pro ukaże się już najprawdopodobniej z najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 gen 1. Smartfon zostanie również zaopatrzony w 6,7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD+ z odświeżaniem ekranu 120 Hz.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | OnePlus | Oppo | urządzenia mobilne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy