Pocztex Mobile dla wszystkich. Do czego służy nowa aplikacja Poczty Polskiej?

Pocztex Mobile to nowa aplikacja Poczty Polskiej, która została udostępniona dla wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem i iOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób śledzić wszystkie przesyłki użytkownika, również te nadane do innych osób. Aplikacja Pocztex Mobile oferuje też kilka innych funkcji.

Poczta Polska poinformowała o dostępności nowej aplikacji mobilnej na telefony. To Pocztex Mobile, które zostało udostępnione na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Co potrafi nowa aplikacja? Rewolucji nie ma i widać dosyć duże inspirowanie się rozwiązaniami, które ma konkurencja.

Aplikacja Pocztex Mobile pozwala śledzić paczki

Podstawową funkcjonalnością nowej aplikacji Pocztex Mobile jest śledzenie paczek użytkownika, które są przypisane do konta na podstawie numeru telefonu. Dotyczy to zarówno odbieranych przesyłek, jak i tych nadawanych przez nas do innych osób. Ponadto istnieje możliwość sprawdzania paczek należących do znajomych czy rodziny. Natomiast wszystkie wcześniej odebrane przesyłki trafiają do sekcji Archiwum.

Reklama

Dodatkowe funkcje platformy to m.in. wyszukiwanie kodów pocztowych, placówek pocztowych, punktów partnerskich oraz automatów paczkowych Pocztex Automat. Ciekawą opcją jest również system nawigacji, który prowadzi użytkownika do konkretnego punktu należącego do Poczty Polskiej lub jej partnerów.

"Poczta Polska chce być jak najbliżej swoich klientów, a większość z nich korzysta z urządzeń mobilnych. Uruchomienie aplikacji Pocztex Mobile to kolejne ułatwienie dla osób korzystających z usług Poczty Polskiej. Kompleksowo rozwijamy i unowocześniamy usługi kurierskie: modyfikujemy ofertę produktową, podnosimy standardy obsługi oraz wdrażamy nowe rozwiązania technologiczne i logistyczne. Teraz dajemy klientom aplikację, dzięki której mogą zarządzać wszystkimi swoimi przesyłkami kurierskimi, obsługiwanymi przez Pocztę Polską. Będziemy ją sukcesywnie rozwijać o nowe funkcjonalności. W ten sposób przeniesiemy usługi pocztowe na urządzenia mobilne, z których korzystamy każdego dnia" - mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Poczta Polska wymaga rejestracji

Chcąc korzystać z aplikacji Pocztex Mobile należy najpierw się zarejestrować. Można to zrobić poprzez własny adres e-mail lub skorzystać z konta Google, Apple, Facebooka lub Envelo. Ponadto trzeba podać nr telefonu oraz zgodzić się na dostępne regulaminy. I tutaj warto od razu zwrócić uwagę na jedno. Jeśli użytkownik nie wyrazi zgody na komunikaty marketingowe, to oprogramowanie nie będzie wyświetlało reklam.

Warto też wspomnieć o sekcji Pomoc, gdzie można uzyskać wsparcie od pracowników firmy. Poczta Polska zapowiada, że Pocztex Mobile będzie sukcesywnie rozwijane. W niedługim czasie w aplikacji zostanie dodana funkcja nadawania przesyłek. Oprogramowanie jest bezpłatne i można je pobrać ze sklepów Google Play (urządzenia z Androidem) oraz App Store (telefony iPhone).

Czytaj też: Twój smartfon będzie... kluczykiem do samochodu

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aplikacja | Poczta Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy