Jak nadać paczkę w paczkomacie? To zależy od automatu

Nadanie paczki w automacie jest niezwykle proste, a wprowadzone rozwiązania poszczególnych dostawców sprawiają, że jednocześnie to bardzo szybka metoda przesyłania pakunków. W ostatnich latach w polskich miastach, a także w mniejszych miejscowościach, liczba urządzeń znacząco wzrosła. Podpowiadamy więc, jak nadać paczkę w paczkomacie biorąc pod uwagę automaty konkretnych firm.

Jak nadać paczkę InPostem i czy musi być etykieta?

Nadanie paczki InPostem wymaga wybrania formy przesyłki. Może to być więc wysłanie z automatu do automatu lub wysłanie paczki kurierem InPost. Następnie należy uzupełnić wymagane dane dla nadawcy i odbiorcy. Jak nadać paczkę w Paczkomacie? Po uzupełnieniu danych zostajemy przekierowani do strony z płatnościami online. Po opłaceniu przesyłki należy pobrać i wydrukować etykietę

Etykieta powinna trafić na naszą paczkę. Z tą należy udać się do dowolnego automatu Paczkomatu InPost lub PaczkoPunktu. Jeśli wybraliśmy nadanie przesyłki w automacie, na ekranie maszyny należy wybrać opcję "Mam już paczkę ze specjalną etykietą". Następnie skanujemy kod kreskowy z etykiety i wkładamy paczkę do skrytki, która otworzy się automatycznie. W przypadku nadania w PaczkoPunkcie należy dostarczyć przygotowaną przesyłkę do konkretnego punktu.

Reklama

Jak nadać paczkę InPostem bez etykiety? Jest to możliwe, o ile zainstalujemy wcześniej aplikację InPost Mobile. W tej wybieramy "Nadaj przesyłkę" i uzupełniamy dane odbiorcy i nadawcy. Po opłaceniu przesyłki należy udać się do paczkomatu InPost. W czytniku należy zeskanować kod QR z aplikacji. Paczkomat wybierze opcję "Mam kod nadania lub zwrotu". Po wpisaniu danych skrytka otworzy się automatycznie

Czy mogę nadać paczkę w automacie Poczty Polskiej?

Automaty Poczty Polskiej znajdują się w wybranych placówkach pocztowych oraz współpracujących ze spółką marketów. Poczta Polska chwali się, że posiada blisko 17 tys. punktów odbioru i automatów w całym kraju, w których można odbierać swoje przesyłki. Automaty Poczty Polskiej jako część tej sieci znajdują się w sklepach Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Groszek czy Arhelan.

CZYTAJ TAKŻENieprawidłowy numer domu? Poczta Polska nie pisze tych SMS-ów

Jak nadać paczkę w Poczcie Polskiej? Możemy to zrobić online, podobnie jak w przypadku InPostu. Po uzupełnieniu danych i opłatach otrzymamy etykietę, którą należy wydrukować i umieścić na przesyłce. Czy mogę nadać paczkę w automacie Poczty Polskiej? Z paczką nie udajemy się jednak do automatu, ale do placówki pocztowej lub sklepu Żabka. Przesyłkę wysyłamy na adres jednego z kilkunastu tysięcy punktów odbioru i automatów sieci, który wskazujemy na mapie podczas uzupełniania danych.

Jak nadać paczkę DPD w automacie?

Nadanie paczki DPD w automacie wymaga zainstalowania aplikacji. Ta to DPD Mobile, a po jej zainstalowaniu należy dokonać rejestracji numeru telefonu. Jak nadać paczkę DPD w automacie? W aplikacji wystarczy wybrać opcję "Nadaj paczkę", a następnie podać dane przesyłki

Jak nadać paczkę? DPD wymaga, aby w kolejnych krokach aplikacją zeskanować wygenerowaną do paczki etykietę. Następnie wybieramy automat, w którym chcemy nadać paczkę oraz rozmiar skrytki. Ta będzie dostępna przez 24 godziny. Jak nadać paczkę DPD w automacie? Z telefonem z włączonym Bluetooth należy podejść do automatu, otworzyć skrytkę aplikacją i umieść w niej paczkę

Jak nadać Orlen Paczkę w automacie?

Jak nadać paczkę? Kolejna z wielu możliwości to pojawienie się na stacji paliw i skorzystanie z automatów Orlen Paczki. Na stronie internetowej w pierwszym kroku wybieramy punkt nadania i odbioru oraz dane odbiorcy i nadawcy. Jak nadać Orlen Paczkę w automacie? Następnie wybieramy wielkość paczki, której wymiary nie mogą przekraczać 41x38x60 cm.

Nadać przesyłkę w Orlen Paczce można po wydrukowaniu etykiety. Ta trafia na paczkę i z tą udajemy się do automatów dostępnych na stacjach Orlen. Jeżeli zamierzamy korzystać z automatów Orlenu w przyszłości, warto założyć konto. Po zalogowaniu nie trzeba więcej uzupełniać swoich danych przy kolejnej wysyłce.

Jak nadać paczkę DHL w POP BOX?

Paczka DHL może zostać nadana bez etykiety. Najpierw jednak należy zarejestrować i opłacić przesyłkę online na stronie paczking.pl, zaznaczając opcję "Nadam w automacie POP BOX" i wskazać wybrany automat. Jak nadać paczkę DHL w POP BOX? Nie ma konieczności drukowania etykiety - wystarczy wpisać numer przesyłki na opakowaniu.

Jak nadać paczkę DHL? Wystarczy zeskanować dolny kod kreskowy z etykiety (wydrukowanej lub bezpośrednio ze smartfona) albo wpisać na ekranie urządzenia numer paczki otrzymany w powiadomieniu. Prawidłowo wprowadzony numer otwiera skrytkę, do której można włożyć przesyłkę.

Jak nadać paczkę w automacie Allegro One Box?

Allegro One Box to nowa opcja dostawy zamówień z Allegro. Automaty paczkowe internetowej platformy wyróżnia zielony kolor, a tam, gdzie to możliwe, ściany maszyn są wyeksponowane i obsadzona zielenią. Jak nadać paczkę w automacie Allegro One Box? Po dokonaniu zakupów na stronie platformy należy z paczką udać się najbliższego automatu, a następnie:

  • na ekranie automatu wybrać "Wysyłam" lub zeskanować etykietę nadawczą;
  • zeskanować kod kreskowy z etykiety nadawczej lub wpisać numer przesyłki na klawiaturze;
  • na ekranie pojawi się informacja, do której skrytki włożyć przesyłkę;
  • włożyć przesyłkę do skrytki, zamknąć drzwiczki i wybrać opcję "Przesyłka w automacie". 

Automaty Allegro One Box dostępne są dla osób słabowidzących i niewidomych. Klienci w większości odbiorą swoje paczki już następnego dnia po zakupie. Aplikacja Allegro pozwala na sprawdzenie statusów przesyłek, ale także na zdobycie informacji, które produkty oczekują w skrytce. Co więcej, aplikacja otworzy automaty Allegro za pomocą jednego kliknięcia

CZYTAJ TAKŻE:

Aktualizacja zasad na Allegro? Uważaj, to może być oszustwo

Legimi, Empik Go czy Storytel. Co wybrać na wakacje?

Każdy pasażer na to się wkurza. Lotniska znalazły na to sprytny sposób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paczkomaty | InPost | Allegro | DHL | Orlen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy