Paczkomat InPost to teraz Appkomat. Bez aplikacji nie odbierzesz paczki

Appkomaty, czyli maszyny InPostu do nadawania i odbierania przesyłek są nowym rodzajem Paczkomatu. Działają na razie w Warszawie i Krakowie. Dla klientów przy tej okazji wprowadzona została nowa funkcja w aplikacji InPost Mobile, która pozwoli nie tylko odebrać ale też nadać i zwrócić przesyłkę "jednym kliknięciem".

  • Największą nowością w Appkomacie InPost, jest brak dużego ekranu dotykowego, na którym klienci do tej pory mogli wykonać wszystkie niezbędne operacje. 
  • Ta drobna zmiana oraz mniejsza ilość komponentów, z których zbudowany jest nowy typ Paczkomatu sprawia, że maszyna potrzebuje mniej energii elektrycznej do pracy. 

Pierwsze Appkomaty InPost w Warszawie i Krakowie

Urządzenie będzie teraz obsługiwane przez klienta z poziomu aplikacji InPost Mobile (do pobrania z Google Play, AppStore lub Huawei AppGallery). 

Reklama

Nadawanie, odbieranie i zwracanie przesyłek, bez wpisywania numeru telefonu oraz kodu przesyłki, a jedynie za pomocą "jednego kliknięcia" będzie teraz możliwe w Appkomacie InPost, ale też w starszych, już działających urządzeniach z wbudowanym ekranem. 

Aplikacja to teraz podstawowe miejsce obsługi nowego paczkomatu, ale dla ułatwienia pozostał w nim czytnik kodów QR. Taki kod nadawca lub odbiorca paczki będzie otrzymywał e-mailem. Jeśli ktoś nie będzie miał aplikacji, będzie mógł go zeskanować w automacie.  

To nie koniec zmian. Część Paczkomatów InPost będzie w przyszłości wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie stanu powietrza w okolicy.

Pierwsze urządzenia obsługiwane całkowicie przez smartfon będzie można znaleźć w Warszawie i Krakowie, a kolejne będą sukcesywnie pojawiać się w innych polskich miastach. 

InPost chce być bardziej eko

InPost zwraca uwagę, że nowy Appkomat ma przyczynić się do poprawy środowiska naturalnego. 

Już teraz Paczkomaty pozwalają obniżyć emisję CO2 nawet o 75%, w porównaniu do indywidualnych dostaw paczek do domów. 

W przypadku nowej wersji maszyny jej wpływ na  środowisko będzie jeszcze większy. 

 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: InPost | paczkomat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy