Reklama

Premiera watchOS 9! Co nowego w systemie i jak go zainstalować?

Wraz z najnowszym systemem na iPhone’y, czyli iOS-em 16, gigant z Cupertino udostępnił także świeże oprogramowanie na smartwatche Apple - watchOS 9.

W poniedziałek 12 września, około 19 czasu polskiego miały miejsce dwie premiery. Na telefonach Apple pojawiła się najnowsza wersja iOS-a, czyli iOS 16.0, natomiast na Apple Watchach możemy zainstalować dedykowany im system, tj. watchOS 9.

Jak zainstalować watchOS 9?

Aby zainstalować aktualizację, musimy najpierw pobrać iOS 16 na naszym iPhonie. Zrobimy to, otwierając aplikację Ustawienia, następnie przechodząc w "Ogólne", a potem w "Uaktualnienia".

Sam Apple Watch zaktualizujemy natomiast w aplikacji Watch na telefonie. Musimy ją rzecz jasna uruchomić, kliknąć w "Ogólne", później "Uaktualnienia", a gdy wyświetli nam się dostępna aktualizacja, włączymy ją przez naciśnięcie "Pobierz i zainstaluj".

Reklama

Na jakich urządzeniach jest dostępny system watchOS 9?

watchOS-a 9 zainstalujemy na smartwatchach Apple, z wyłączeniem Apple Watcha Series 3 i starszych. Trzeba też wspomnieć, że nie każda funkcja tego systemu będzie dostępna na wszystkich urządzeniach - niektóre z nich są przeznaczone jedynie najnowszym modelom.

Jakie nowości czekają na nas w watchOS 9?

Tak jak można się było spodziewać, sporą uwagę deweloperów pochłonęła aplikacja Fitness. Od teraz zobaczymy w niej strefy tętna podczas treningu. Dodano również wsparcie dla treningów multisportowych oraz opcję monitorowania swoich najlepszych wyników. W nowym watchOS-ie możemy także kontrolować przyjmowane leki, w tym ich dawki oraz czas przyjęcia.

Wraz z aktualizacją dodano również ulepszenie trybu niskiego zużycia energii i nowe tarcze zegarka, np. "Astronomia", jaka wyświetli bieżące pokrycie chmur oraz mapę gwiazd czy "Fazy księżyca", która zawiera chiński, hebrajski oraz muzułmański kalendarz księżycowy z renderowanymi na żywo fazami księżyca. Możemy też przypisać odpowiednie tarcze pod konkretny tryb skupienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy