Samsung Galaxy Z Flip 6 ujawnia wygląd na renderach. Jakie zmiany?

Samsung Galaxy Z Flip 6 to jeden z dwóch składanych smartfonów, które Koreańczycy mają zaprezentować w lipcu. Do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale firmie nie udało się utrzymać w tajemnicy wszystkich szczegółów. Wyciekły rendery, które ujawniają nam wygląd oraz pewne zmiany względem poprzednika.

Samsung planuje zaprezentować nowe smartfony ze składanymi ekranami za kilka miesięcy. Droższym modelem jest Galaxy Z Fold 6, który ostatnio ujawnił wygląd na renderach. W drodze jest także drugi telefon i jest to Galaxy Z Flip 6, który to również nie został dochowany do debiutu w tajemnicy.

Wygląd smartfona Samsung Galaxy Z Flip 6 ujawniony na renderach

Rendery ujawniające wygląd smartfona Samsung Galaxy Z Flip 6 opracował sprawdzony leaker Onleaks, czyli Steve Hemmerstoffer. Ten sam jegomość, który wcześniej udostępnił grafiki prezentujące model Z Fold 6. Jakie zmiany czekają nas w tańszym z dwóch telefonów? Tych niestety za wiele nie widać.

Reklama

Samsung Galaxy Z Flip 6 jest bardzo podobny do poprzednika. Główny ekran ma przekątną 6,7 cala, a dodatkowy na pleckach 3,4 cala, a więc bez zmian względem poprzedniego smartfona. Widać tu podobne wycięcie, gdzie wyżej znajdują się dwa obiektywy. Urządzenie bardzo przypomina Z Flipa 5 z 2023 r. Co nie oznacza, że nie będzie żadnych zmian.

Obudowa modelu Samsung Galaxy Z Flip 6 będzie nieco grubsza względem poprzednika. Wbrew pozorom to dobra wiadomość, bo sugeruje większą baterię. Tak ma rzeczywiście być, bo dotychczasowe przecieki wskazują na akumulator o 10 proc. pojemniejszy (4000 mAh) w porównaniu do Z Flipa 5.

Premiera na Unpacked w lipcu

Samsung ma zaprezentować modele Galaxy Z Flip 6 i Fold 6 w trakcie drugiej z tegorocznych konferencji Unpacked. Dokładny termin nie jest znany, ale przecieki wskazują na pierwszą połowę lipca. Ponadto w plotkach w roli miejsca wydarzenia pojawia się Paryż. Biorąc pod uwagę, że w przeszłości firma przy swoich "składakach" nawiązywała współprace z projektantami z Europy, to jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Pełna specyfikacja smartfona Samsung Galaxy Z Flip 6 nie jest znana. Spodziewajmy się jednak procesora Snapdragon 8 Gen 3, który znamy z serii S24. Ekrany to wyświetlacze AMOLED o zmiennej częstotliwości odświeżania obrazu. Udoskonalony zapewne zostanie także aparat fotograficzny, ale szczegóły na ten temat nie są znane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy