Masz smartfon Xiaomi? Możesz utracić wszystkie dane

Xiaomi ze środy na czwartek (28-29.02) wydało nową aktualizację systemu do smartfonów, która jest wadliwa i może zaowocować utratą wszystkich zapisanych danych.

Xiaomi ze środy na czwartek (28-29.02) wydało nową aktualizację systemu do smartfonów, która jest wadliwa i może zaowocować utratą wszystkich zapisanych danych.
Najnowsza aktualizacja smartfonów Xiaomi to katastrofa /123RF/PICSEL

Xiaomi postanowiło wydać najnowszą aktualizację do systemu MIUI. Niestety, aktualizacja okazuje się być wadliwa i powoduje wystąpienie poważnych błędów ze smartfonem. Po jej instalacji, urządzenia przestają się uruchamiać do systemu i zapętlają się. Nic nie wskazuje na to, by był to błąd spowodowany datą 29 lutego, czyli dniem przestępnym, który pojawia się w kalendarzu raz na cztery lata.

Jak informuje serwis MIUIpolska.pl: "problem powoduje aktualizacja aplikacji systemowej System UI Plugin. Pewne jej wersje są niekompatybilne z MIUI 14 (działają tylko na HyperOS) i powodują czarny ekran, a w konsekwencji restart (najpierw do systemu, później do recovery). Sugerujemy nie instalować aktualizacji tej aplikacji...".

Reklama

Czarny czwartek dla użytkowników smartfonów Xiaomi

W jaki sposób można przywrócić smartfon do użytku? Niestety, będzie to miało przykre konsekwencje dla osób, które zainstalowały nową aktualizację i wystąpił u nich ten poważny błąd. Jak informuje MIUIpolska.pl, "jedyną możliwością naprawy po aktualizacji, gdy telefon się nie uruchamia poza recovery, jest skasowanie danych w opcji Wipe Data. Proces ten usunie wszelkie dane znajdujące się w telefonie!".

Ostrzegamy, by nie instalować aplikacji HyperOS dla użytkowników MIUI, a jeśli już się to stanie, to jedynym ratunkiem będzie wykonanie poniższego procesu, który przywróci smartfon do użytku, jednak wszystkie zapisane dane w urządzeniu zostaną bezpowrotnie utracone. Warto się zatem zastanowić, czy chcemy skorzystać z takiego rozwiązania, czy jednak poczekać na reakcję Xiaomi.

Masz smartfon Xiaomi? Możesz utracić wszystkie dane

Redaktorzy z serwisu MIUIpolska.pl sugerują wejść do menu Mi Recovery poprzez naciśnięcie jednoczesne przycisków (górny przycisk głośności + power). Następnie Wipe Data > przycisk POWER zatwierdza, Wipe All Data, Confirm, Back to Main Menu, Reboot > Reboot to System. Xiaomi już pracuje nad naprawą swojego katastroficznego błędu, ale może to nie być takie proste, jak mogłoby się wydawać.

To już kolejna porażka chińskiego producenta w ostatnich dniach. Przypominamy, że wybuchła globalna afera w związku z premierą najnowszego flagowca Xiaomi. Okazuje się, że smartfonem Xiaomi 14 nie da się robić zdjęć. Eksperci podają, że wyspa aparatów zachodzi mgłą przy zmianie temperatur.

Smartfonem Xiaomi 14 nie da się robić zdjęć

Przedstawiciele Xiaomi tłumaczą, że jest to "naturalne zjawisko" i gdy obiektywy zaparują, powinno się pozostawić urządzenie w suchym miejscu z dobrym przepływem powietrza, aby usunąć wilgoć. Problem w tym, że takie suszenie wnętrza wyspy obiektywów może trwać kilka godzin, a w tym czasie nie można wykonywać najlepszej jakości zdjęć.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama