Składany smartfon Xiaomi może niebawem zadebiutować jako Mi MIX 4 Pro Max

Chociaż przy debiucie pierwszych składanych smartfonów wydawało się, że może być jeszcze nieco za wcześnie na elastyczne wyświetlacze w tej branży, trend nabrał rozpędu i angażują się w niego kolejni producenci.

Jednym z nich jest Xiaomi, które od jakiegoś czasu miało w planach podobne urządzenie, ale do tego czasu nie trafiło ono na rynek. Jak jednak wynika z najnowszych doniesień, zmieni się to jeszcze w tym roku, a nowy przeciek zdradza nawet nazwę tego domniemanego smartfona, który może trafić na rynek jako Mi MIX 4 Pro Max. Nie da się ukryć, że choć w nazwie jest wiele chwytliwych haseł, to w gruncie rzeczy może być ona bardzo myląca dla potencjalnych klientów, którzy mogą nieco zagubić się w tych Pro, Mixach i Maxach. Jak twierdzi jednak Ross Young z Display Search, tak właśnie zdecydował chiński koncern, chcąc podkreślić przynależność nowego modelu do rodziny Mi MIX.

Reklama

I w tym konkretnym aspekcie trudno się temu dziwić, bo to właśnie ta seria skupia urządzenia producenta znane z wprowadzania na rynek nowych technologii i funkcjonalności, więc wydaje się idealna dla składanego smartfona Xiaomi. Young idzie też krok dalej i sugeruje, że dostawami elastycznych wyświetlaczy dla koncernu zajmie się China Star Optoelectronics Technology (CSOT), czyli firma należąca do TCL. Czy to oznacza, że wcześniejsze doniesienia o tym, że składany smartfon od Xiaomi skorzysta z paneli Samsung Display, są nieprawdziwe? Co ciekawe… nie, bo analityk je potwierdza, dodając jednak, że mowa tu o dwóch różnych urządzeniach.

To z panelami od Samsung Display ma być składane do środka i Xiaomi ma je ogłosić później w tym roku, podczas gdy zamówienie od China Star Optoelectronics Technology zakłada panele składane na zewnątrz. Mi MIX 4 Pro Max oferować ma design podobny do Huawei Mate XS, a jego panel po złożeniu ma mieć 6,38-calową przekątną. Przypominamy, że Xiaomi po raz pierwszy zaprezentowało działający prototyp swojego składanego smartfona w 2019 roku, ale do tej pory nie doczekaliśmy się debiutu komercyjnego produktu. Warto jednak pamiętać, że przy okazji opatentował 3 różne technologie takich urządzeń (z wysuwaną kamerą, elastycznym suwanym wyświetlaczem w stylu Mi MIX 3 i podobne do Galaxy Fold od Samsunga), więc w przyszłości możemy doczekać się kolejnych. Niestety wciąż nie mamy informacji, kiedy należy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia Mi MIX 4 Pro Max.

Źródło: GeekWeek.pl/gizmochina

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy